Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Dražen Luburić: Czeka nas długi i trudny sezon

Dražen Luburić: Czeka nas długi i trudny sezon

fot. Katarzyna Antczak

– Ogromnie cieszymy się ze zwycięstwa w Lidze Światowej. To wielki sukces dla serbskiej siatkówki. Od dwóch miesięcy bardzo starannie przygotowywaliśmy się do tej imprezy – mówi Dražen Luburić, atakujący PGE Skry i reprezentacji Serbii.

W drodze do tytułu podopieczni Nikoli Grbicia pokonali w fazie grupowej Polskę, w 1/2 turnieju Włochy, a w finale Brazylię. – W Krakowie walczyliśmy z najlepszymi obecnie drużynami na świecie i pokazaliśmy, że grając naszą siatkówkę, możemy pokonać każdego. Tym bardziej jest nam przykro, że zabraknie nas na igrzyskach olimpijskich w Rio i nie powalczymy tam o medale – żałuje 22-latek, który był drugim najlepiej punktującym siatkarzem PGE Skry w tegorocznej „Światówce”.Cieszę się, że w tegorocznej Lidze Światowej dostawałem wiele szans gry i myślę, że zaprezentowałem się z dobrej strony. W turnieju finałowym w związku z kontuzją Aleksa Atanasijevicia występowałem w pierwszej szóstce. Starałem się godnie go zastąpić i pomóc drużynie nie tylko w ataku – mówi zdobywca 41 punktów w finałowym turnieju. Kolejne akcje Dražen Luburić będzie już kończył w barwach PGE Skry.

Jestem szczęśliwy, że w kolejnym sezonie zagram w Polsce, bo PlusLiga jest mocna, a siatkówka bardzo popularna wśród kibiców. Mogę powiedzieć, że reprezentacyjny kolega – Srećko był jedną z głównych postaci w moim transferze do PGE Skry. Słyszałem wiele dobrego o klubie, jego organizacji oraz kibicach. PGE Skra to bardzo silna i utytułowana drużyna, którą prowadzi znakomity trener, a w zespole gra wielu świetnych, doświadczonych zawodników. Myślę, że będę mógł się od nich uczyć i podnosić swoje siatkarskie umiejętności. Zdaję sobie sprawę, że pierwszym atakującym jest Mariusz Wlazły, ale będę ciężko pracować na treningach. Czeka nas długi i trudny sezon, więc wierzę, że będę miał wiele okazji do gry. Teraz znajdę trochę czasu na odpoczynek, ale niedługo pojawię się w Bełchatowie na treningach nowej drużyny – komentuje serbski atakujący.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved