Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dramatyczna sytuacja warszawskiej Wisły

Dramatyczna sytuacja warszawskiej Wisły

fot. Michał Szymański

Wisła Warszawa jest o krok od relegacji z Ligi Siatkówki Kobiet. Aby tego uniknąć lub przedłużyć swoje szanse na dokończenie sezonu, musi zagrać w środę mecz z Chemikiem Police. Może to okazać się niezwykle trudne, bowiem warszawski klub nie ma tego meczu gdzie rozegrać, na dodatek nie ma kim. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jedna z sześciu siatkarek Wisły przechodzi… do Chemika Police.

Po tym, jak prezes Wisły Warszawa rozwiązał kontrakty z kilkoma zawodniczkami, a CEV przywróciła zakaz transferów, stołeczny klub znajduje się nad krawędzią przepaści jeśli chodzi o sytuację kadrową. Przed meczem z Developresem w Rzeszowie w Wiśle było siedem siatkarek, ale tuż przed spotkaniem kontrakt z klubem rozwiązała libero Adriana Adamek.Do Rzeszowa Wisła pojechała w sześcioosobowym składzie i udało się mecz rozegrać. Developres nie zgodził się na przełożenie spotkania, a po tym, jak Wisła nie przyjechała do Łodzi na mecz z Budowlanymi, drugi walkower oznaczałby wyrzucenie klubu z ligi. Teraz stołeczny klub stanął przed nowymi problemami. Czekając, aż wyjaśni się sprawa zaległych płatności dla Mirjany Đurić-Bergendorff i CEV zdejmie karę dla klubu Wisła próbowała przełożyć ten mecz, na co jednak nie zgodził się klub z Polic. Zarówno Chemik jak i Developres przy napiętym kalendarzu LSK, Pucharu Polski oraz europejskich pucharów nie mają wolnych terminów.

Mimo, że do meczu został już tylko jeden dzień, nie wiadomo, o której godzinie się on odbędzie ani gdzie. Wisła nie ma hali, problemem dodatkowo jest środowy mecz Vervy Warszawa w Lidze Mistrzów. Trener Chemik Fehrat Akbas nazwał wczoraj na Twitterze całą sytuację ponurym żartem i ironicznie pytał, czy naprawdę Chemik Police ma przemierzyć pół Polski, by sprawdzić, czy drużyna rywali jeszcze istnieje. Zastanawiająca była odpowiedź Wisły, która wypomniała trenerowi Chemika, że to rywale nie chcieli się zgodzić na przełożenie meczu oraz że… w poniedziałek dokonali transferu jednej z ich zawodniczek, a mogli zrobić to po meczu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chodzi o Katarzynę Połeć, która może trafić do zespołu z Polic. Jeśli to prawda, to na dwa dni przed meczem Wiśle pozostało… pięć siatkarek.

W poniedziałek na treningu warszawskiego klubu pojawiły się kadetki MOS-u Wola. Być może to jest jakiś pomysł na rozegranie tego spotkania, chociaż miałoby to niewiele wspólnego ze sportową rywalizacją na poziomie ekstraklasy. Siatkarski strój zawsze też może założyć druga trenerka Wisły, Joanna Mirek. To jednak nie rozwiąże problemów z miejscem rozegrania meczu. Chemik we wtorek wyjedzie do Warszawy nie znając godziny i miejsca rozegrania spotkania.

Jeśli mecz z Chemikiem Police w środę nie zostanie rozegrany, będzie to koniec warszawskiego klubu. Jeśli w jakiś sposób uda się go rozegrać, to problemy wcale nie znikną. Wisła tylko do piątku ma czas na zakontraktowanie nowych zawodniczek i nawet gdy CEV zdejmie zakaz transferów, nie będzie to łatwe. Wiadomo, że propozycje z Warszawy dostało kilka siatkarek grających w LSK, ale nie kwapią się one do przenosin do klubu, który funkcjonuje w ten sposób. Propozycję dostała również Kinga Hatala grająca do tej pory we włoskiej Serie A2, która straciła jednak miejsce w składzie swojej drużyny. Trudno zgadnąć, jak zakończy się cała sprawa, bowiem sytuacja rozwija się dynamicznie z godziny na godzinę. Pozostaje tylko czekać na dalszy rozwój wypadków.

Sytuacja przypomina kiepską czeską komedię, gdzie nie bardzo wiadomo, o co w tym wszystkim chodzi, a każda kolejna akcja jeszcze bardziej gmatwa sprawę i powoduje, że robi się coraz mniej śmiesznie. Liga Siatkówki Kobiet na tej sytuacji traci wizerunkowo, a zagraniczne media obserwują sytuację podobnie jak casus Caserty we włoskiej Serie A. Oba kluby jak widać mają ze sobą sporo wspólnego, a na pewno łączy je kontrowersyjna postać prezesa.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved