Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Dragan Travica zasilił mistrza Włoch

fot. Izabela Kornas

Włodarze mistrza Włoch przed zbliżającą się fazą play-off postanowili poszukać wzmocnień. I tak zespół zasilił Dragan Travica. Dla wielokrotnego reprezentanta Włoch ten sezon nie był szczególnie udany, ze względu na niewypłacalność swojego klubu z Iranu rozgrywający przedwcześnie zakończył sezon.

 Oczekiwania wobec mistrza Italii w tym sezonie były spore. Niezadowalające wyniki sportowe utratą posady przypłacił trener zespołu – Roberto Piazza. Doskonale znanego w Polsce szkoleniowca zastąpił jego dotychczasowy asystent – Lorenzo Tubertini. Gra zespołu z Modeny nie odmieniła się jednak w magiczny sposób, jako że faza zasadnicza rywalizacji w Italii dobiega końca, przed kluczowym etapem rozgrywek włodarze mistrza Włoch zdecydowali się poszukać wzmocnień. Jako największą słabość zespołu oceniono rozegranie. Rzeczywiście trudno było zastąpić takiego zawodnika jak Bruno Rezende. To właśnie wielokrotny reprezentant Canarinhos prowadził Modenę do sukcesów w ubiegłym sezonie. Santiago Orduna radzi sobie ze zmiennym szczęściem, stąd też decyzja władz klubu. Azimut Modena postanowił wykorzystać przedwczesny powrót do kraju Dragana Travicy. To właśnie reprezentant Italii został nowym zawodnikiem klubu.

– W ostatnich latach wracałem często, z Modeną wszystko zaczęło się dość nagle. Szybko jednak doszliśmy do porozumienia i zdecydowaliśmy się wspólnie coś zdziałać. Z chęcią tutaj przyjechałem – o szybkim podjęciu decyzji mówił nowy rozgrywający mistrza Italii, kontynuując: – Bardzo chciałem wrócić do Włoch i Serie A, a propozycja Modeny była znakomitą okazją ku temu. Nie mam sprecyzowanych oczekiwań wobec mojej osoby, przede wszystkim chcę trenować, pracować dla zespołu i pomóc drużynie, niezależnie czy na boisku, czy w kwadracie dla rezerwowych. Mogę zagwarantować pełne zaangażowanie. Gra się po to, aby uzyskiwać jak najlepsze wyniki – podsumował Dragan Travica.

Okazją do debiutu dla nowego rozgrywającego Azimutu Modena będzie ostatni mecz fazy zasadniczej, w którym podopieczni trenera Tubertiniego zmierza się z rywalami z Piacenzy. Na jeden mecz przed zakończeniem pierwszej fazy zmagań siatkarze z Modeny nie mają szans na awans, po 24. spotkaniach obrońca tytułu do trzeciej Perugii traci bowiem 6 oczek.

źródło: inf. własna, modenavolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved