Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > DPD Legionovia ma nową libero

DPD Legionovia ma nową libero

fot. lsk.pls.pl

Kolejny ciekawy ruch transferowy DPD Legionovii. W nowym sezonie na libero zagra trzecia najlepiej przyjmująca zawodniczka LSK ostatniego sezonu Izabela Lemańczyk, która ostatni sezon spędziła, podobnie jak nowy szkoleniowiec Legionovii, w zespole PTPS-u Piła.

W ostatnim sezonie 28-letnia libero grała w ekipie Enea PTPS Piła. W skali sezonu przyjęła pozytywnie aż 49,76% zagrywek, co sprawia, że była trzecią najlepiej przyjmującą zawodniczką Ligi Siatkówki Kobiet. W przeszłości występowała również m.in. w takich klubach, jak Atom Trefl Sopot, PSPS Chemik Police, Muszynianka Muszyna i BKS Profi Credit Bielsko-Biała.Pierwszy raz spotkałem Izę w roku 2000, kiedy jej mama Magda była rozgrywającą Foppapedretti Bergamo, a ja byłem tam drugim trenerem – wspomina trener Alessandro Chiappini.  Pamiętam, jak po treningu graliśmy w siatkówkę – miała talent! Później spotkaliśmy się przy innej okazji, kiedy już grała zawodowo. Teraz razem będziemy walczyć o wspólny cel. Przeznaczenie tak często krzyżuje nasze drogi (śmiech)!

Bardzo się cieszę, że dołączam w tym sezonie do drużyny z Legionowa. Przyjeżdżając tam na mecze zawsze dało się odczuć, że w tym mieście panuje dobry klimat do grania w siatkówkę – powiedziała Izabela Lemańczyk. – Po meczach często rozmawiałam z wieloma życzliwymi kibicami DPD Legionovii, dlatego tym bardziej się cieszę, że będziemy teraz jedną drużyną. Z trenerem Chiappinim miałam okazję pracować już niejednokrotnie, dlatego ufam, że praca, którą nam zaproponuje, na pewno prędzej czy później zaowocuje, w efekcie czego zarówno my, zawodniczki, jak i kibice będziemy mogli cieszyć się siatkówką na dobrym poziomie.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: legionovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved