Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Doświadczony rozgrywający zostaje w Bydgoszczy

Doświadczony rozgrywający zostaje w Bydgoszczy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Michal Masny do BKS-u Visły Bydgoszcz przeniósł się w trakcie zakończonego już sezonu. Nie uchronił jednak ekipy znad Brdy przed spadkiem z PlusLigi. Teraz doświadczony rozgrywający przedłużył kontrakt z Visłą Bydgoszcz i będzie reprezentował barwy tego klubu przez kolejne trzy lata. Wcześniej władze zespołu ogłosiły, że szkoleniowcem bydgoszczan pozostanie Marcin Ogonowski. 

Klub rozpoczyna budowanie drużyny na miarę PlusLigii zapowiada walkę o szybki awans do siatkarskiej ekstraklasy. Stowarzyszenie Bydgoska Siatkówka, które przejęło drużynę BKS Visła Bydgoszcz od początku sezonu 2019/2020 miało dwa cele jasno określone cele – uporządkowanie sytuacji finansowej klubu, by odbudować jego wiarygodność, oraz utrzymanie drużyny w PlusLidze. Cel pierwszy został prawie osiągnięty i mimo skromnego budżetu Visła mogła walczyć o to, co najważniejsze, czyli wynik sportowy. Dla większości ekspertów i kibiców od początku było jasne, że są to zadania niezwykle trudne. Kolejne fazy sezonu udowodniły, że polska ekstraklasa siatkarzy jest prawdziwą Ligą Mistrzów Świata. Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie i dostarczyły kibicom wszystkich czternastu drużyn wielkich emocji. Każdy mecz ligowy mógł mieć różne rozstrzygnięcia, a wynik był zazwyczaj niezwykle ważny dla wszystkich drużyn, niezależnie od ich miejsca w tabeli. Niestety okazało się, że dla bydgoskich siatkarzy sprawdziło się to najmniej korzystne zakończenie i już w lutym było wiadomo, że spadek do I ligi będzie faktem. Od tego momentu zarząd klubu rozpoczął realizację scenariusza budowania drużyny, która w najkrótszym możliwym czasie ma wrócić do siatkarskiej elity w Polsce. Podjęto szereg kluczowych rozmów z władzami miasta, sponsorami i sztabem trenerskim. –Cieszę się, że Klub poradził sobie z rozwiązaniem trudnych problemów finansowych i organizacyjnych. – Siatkówka męska to w Bydgoszczy ważna dyscyplina sportu i miasto nadal zamierza wspierać rozwój klubu. Życzę jak najszybszego powrotu do PlusLigi i wierzę, że zawarty kontrakt z Michalem Masnym przyspieszy osiągnięcie tego celu – mówił prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Zarząd klubu jest jednak przekonany, że chcąc realizować założone cele, musi budować drużynę pomimo tak trudnej otaczającej nas rzeczywistości. Rozmowy dotyczące składu na nowy sezon rozpoczęto od kluczowej pozycji rozgrywającego. Tę rolę postanowiono powierzyć Michalowi Masnemu. – Na moją decyzję wpływ miało kilka czynników: wizja rozwoju drużyny przedstawiona przez Prezesa Jurkiewicza, sposób prowadzenia klubu i uporządkowanie spraw z przeszłości, ale także rozmowa, jaką odbyliśmy wspólnie z panią wiceprezydent Iwoną Waszkiewicz. Cieszę się, że tutaj wszystkim zależy na przyszłości siatkówki, zwłaszcza że to już od jakiegoś czasu to jest także moje miasto i swoją przyszłość wiążę z Bydgoszczą – mówił doświadczony rozgrywający.

Z podpisania kontraktu zadowolony jest również prezes klubu, Wojciech Jurkiewicz.  – Decyzja Michala jest dla nas bardzo ważna. Świetny, doświadczony rozgrywający ma ogromne znaczenie dla budowania składu, który ma awansować jak najszybciej do PlusLigi. Ważne jest także to, że ten zawodnik chce z nami zostać na dłużej, a to oznacza stabilizację składu i wpisuje się w naszą długofalową wizję budowy drużyny – mówił Jurkiewicz.

Fakt podpisania kontraktu przez tak klasowego rozgrywającego ma być też wyraźnym sygnałem, że BKS Visła Bydgoszcz buduje silną drużynę i będzie walczyć o szybki powrót do PlusLigi. Przypomnijmy, że kilka dni temu podpisano umowę z Marcinem Ogonowskim, nowym pierwszym trenerem, który był przed laty asystentem Andrzeja Kowala w Asseco Resovii. Zarząd BKS Visła zapewnia, że kolejne informacje dotyczące nowych kontraktów z zawodnikami pojawią się w najbliższym czasie, rozmowy trwają.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved