Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Doświadczony rozgrywający wzmocnieniem klubu z Wałbrzycha

Doświadczony rozgrywający wzmocnieniem klubu z Wałbrzycha

fot. MKS Będzin

Nowy rok Victoria PWSZ Wałbrzych zaczyna na 12. pozycji w tabeli ligowej. Działacze klubu postanowili wzmocnić jednak personalnie pierwszy zespół, kontraktując do zespołu bardzo doświadczonego gracza, jakim niewątpliwie jest Piotr Lipiński. Jak wyjaśniają przedstawiciele klubu z Wałbrzycha, właśnie na pozycji rozgrywającego tak bardzo potrzebny jest drużynie spokój i chłodna głowa w nerwowych sytuacjach.

 Piotr Lipiński – rocznik 1979 – odebrał tym samym palmę najstarszego gracza Victorii Wałbrzych drugiemu najbardziej doświadczonemu zawodnikowi Marcinowi Mierzejewskiemu (1982). Wychowanek AZS-u Olsztyn, z którego się przeniósł (objęty szkoleniem centralnym) do SMS-u Rzeszów (wiek juniorski). Po ukończeniu przeniósł się do Kędzierzyna-Koźla, gdzie z miejscowym Mostostalem święcił swoje największe triumfy w karierze klubowej (4-krotne mistrzostwo Polski, 3-krotnie zdobycie Pucharu Polski oraz brązowy medal Ligi Mistrzów). Po niewątpliwie złotej erze Mostostalu powędrował do rodzinnego Olsztyna, z którym wywalczył swoje ostatnie trofea (brązowe medale MP z PZU AZS Olsztyn w sezonach 2005/06 i 2006/07). Oprócz wspomnianych dwóch klubów reprezentował także barwy takich zespołów jak Jadar Radom, Delecta Bydgoszcz, Effector Kielce, AZS Politechnika Warszawska czy jeszcze do niedawna MKS Banimex Będzin. Ponadto  nowy rozgrywający Victorii Wałbrzych brał również udział w mistrzostwach świata rozgrywanych w Argentynie w 2000 r. oraz mistrzostwach Europy rozgrywanych w Niemczech w 2003 r. – w sumie w koszulce z orzełkiem na piersi wystąpił w 38 spotkaniach i jest najbardziej doświadczonym zawodnikiem w historii klubu.

Okazja do debiutu Lipińskiego w nowych barwach klubowych będzie w najbliższą środę – 6 stycznia – kiedy to wałbrzyszanie rozegrają sparing z Chemie Volley Mitteldeutschland e.V (11. pozycja w niemieckiej Bundeslidze). Spotkanie odbędzie się w hali sportowo-widowiskowej w Szczawnie-Zdroju o godz. 17:30

źródło: inf. własna, victoria.pwsz.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved