Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Dość zaskakujący triumf KSZO w Krośnie

I liga K: Dość zaskakujący triumf KSZO w Krośnie

Pierwszoligowe siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, które zajmują przedostatnie miejsce w tabeli I ligi kobiet, wygrały w piątek, dość zaskakująco, wyjazdowe spotkanie z drużyną Karpaty MOSiR AZS PWSZ Krosno Glass 3:0.

Uczennice ostrowieckiej SMS walczyły w piątek w półfinale mistrzostw III ligi świętokrzyskiej, toteż drużyna KSZO stoczyła mecz pierwszoligowy w Krośnie jedynie w dziewięcioosobowym składzie. Trener Marcin Cebo po raz pierwszy w roli szkoleniowca KSZO wystąpił właśnie w jesiennym meczu z Karpatkami w Ostrowcu. Najwyraźniej wyjątkowo zapamiętał tę rywalizację, gdyż zapowiadał, że celem zespołu jest zwycięstwo w Krośnie.

Ta pozytywna energia przeniosła się na wydarzenia w pierwszem secie, w którym po wyrównanej grze KSZO lepiej grał w samej końcówce (27:25) i objął prowadzenie w spotkaniu.

W drugim secie podopieczne Marcina Cebo prowadziły 10:7 i to ostrowczanki dyktowały rytm wydarzeń na parkiecie hali MOSiR w Krośnie, ani na moment nie oddając inicjtywy gospodyniom spotkania. Tę partię zapisały na swoją korzyść. Na dodatek wygrały wysoko i z nadziejami na zakończenie meczu w trzech partiach przystępowały do kolejnej odsłony spotkania.

W trzecim secie wszystko układało się po myśli pomarańczowo-czarnych, które uzyskały kilkupunktowe prowadzenie i utrzymywały bezpieczny dystans. Było 11:7, a potem aż 21:15. Prowadzenia KSZO nie oddało już do końca spotkania i po raz pierwszy od wielu, wielu (aż czternastu) kolejek siatkari z Ostrowca Świętokrzyskiego mogły cieszyć się z ligowego zwycięstwa.

– Już przed meczem zapowiadałem, że do Krosna jedziemy po zwycięstwo – mówił dyrektor do spraw sportowych KSZO S. A Dawid Ogórek– Dziewczyny zagrały bardzo dobrze taktycznie, stanęły na wysokości zadania. To nie siatkarki z Krosna zagrały źle. To my zagraliśmy bardzo dobrze. Nasze zawodniczki zagrały bardzo ambitnie, za co im serdecznie dziękuję. Czekamy na kibiców podczas meczów w Ostrowcu. Kolejne spotkanie siatkarki z Ostrowca zagrają przed własną publicznością w sobotę, 22 lutego o godzinie 18 z drużyną Stali Mielec- szóstym zespołem Pierwszej Ligi Siatkówki Kobiet.

Karpaty MOSiR AZS PWSZ Krosno Glass  – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski SA 0:3
(25:27, 17:25, 21:25)