Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Dorota Świeniewicz: Musimy wystartować z wysokiego „c”

Dorota Świeniewicz: Musimy wystartować z wysokiego „c”

fot. archiwum

– Jeśli chcemy uzyskać kwalifikację, musimy wystartować z wysokiego „C” już od pierwszego meczu i zarówno ten, jak i kolejny wygrać. Po tych dwóch zwycięstwach przystąpimy dopiero do rywalizacji z mistrzyniami świata i Europy – powiedziała Dorota Świeniewicz, była reprezentantka Polski.  

Siatkarki reprezentacji Polski dziś we Wrocławiu zaczną walkę o przepustki olimpijskie. Według wielu fachowców kluczowy będzie pojedynek z Serbkami, ale jedna z najlepszych polskich przyjmujących przestrzega przed lekceważeniem rywalek z Portoryko oraz Tajlandii. – Cały czas podkreślamy, że jedynym faworytem i meczem, o którym powinniśmy myśleć, jest trzecie starcie, czyli to z Serbią. To nie jest prawda. Jeśli chcemy uzyskać kwalifikację, musimy wystartować z wysokiego „C” już od pierwszego meczu i zarówno ten, jak i kolejny wygrać. Po tych dwóch zwycięstwach przystąpimy dopiero do rywalizacji z mistrzyniami świata i Europy Serbkami, które wszystko podporządkowały kwalifikacjom olimpijskim, wystawiając w Lidze Narodów eksperymentalny skład, a dziewczyny stanowiące siłę tej reprezentacji dostały czas na regenerację i odbudowę swojej dyspozycji – powiedziała Dorota Świeniewicz, która liczy, że biało-czerwone są w stanie sprawić niespodziankę we Wrocławiu i pokonać Serbki. – Na dziesięć spotkań dziewięć można przegrać, a może się uda wygrać ten jeden najważniejszy. Wtedy dziewczyny mogłyby ze spokojnymi głowami przystąpić do rywalizacji w mistrzostwach Europy – dodała.W składzie na kwalifikacje olimpijskie zabrakło miejsca dla Juli Nowickiej oraz Aleksandry Wójcik. Do drużyny wróciły za to dwie doświadczone zawodniczki, czyli Katarzyna Zaroślińska-Król oraz Paulina Maj-Erwardt.Bardzo się cieszę, że Kasia i Paulina wróciły do tej ekipy, bo takiemu młodemu zespołowi jak nasza reprezentacja potrzebne są doświadczone zawodniczki. Paulina w Lidze Narodów udowodniła, że kiedy jest na boisku, daje poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie przyjmującym. Co do Kasi, to w Ostrowcu Świętokrzyskim pokazała, że warto na nią stawiać i gdy Malwina Smarzek będzie w słabszej dyspozycji, będzie mogła wejść i ją zastąpić – oceniła wielokrotna reprezentantka Polski, według której w trakcie kwalifikacji ważna będzie dyspozycja Magdaleny Stysiak.Magda cały czas się uczy, bo pamiętajmy, że pozycja przyjmującej to dla niej nowość. Kiedy jednak Paulina będzie na boisku i będzie podstawową libero, młoda Magda będzie miała spokojniejszą głowę. Będzie widziała obok siebie dziewczynę, na którą może liczyć i w trudnych momentach weźmie ciężar gry na swoje barki. Dzięki temu Stysiak będzie mogła skupić się na roli atakującej przyjmującej – dodała Świeniewicz.

Podopieczne Jacka Nawrockiego w pierwszej części sezonu pokazały się z bardzo dobrej strony. Nie tylko wygrały towarzyski turniej w Montreux, ale także znalazły się w turnieju finałowym Ligi Narodów. Takie wyniki rozbudziły apetyty na skuteczną walkę o igrzyska olimpijskie. – W związku z dobrym rozpoczęciem sezonu oczekiwania wobec dziewczyn są bardzo duże. Ich atutem będzie to, że ten turniej zagrają przed własną publicznością. Hala Orbita jest jednak specyficzna, trudno jest w niej znaleźć punkty odniesienia, ale w związku z tym, że od tygodnia nasza reprezentacja jest we Wrocławiu, zdążyła się już przyzwyczaić do tej hali – powiedziała była mistrzyni Europy, która wierzy, że Polki wywalczą awans do igrzysk olimpijskich. Liczy, że jeśli ta sztuka nie uda im się we Wrocławiu, to otrzymają szansę w kontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym. – Zdaję sobie jednak sprawę, że może być trudno, bo wszystko będzie zależało od tego, jak wypadniemy w organizowanych również w naszym kraju mistrzostwach Europy – zakończyła Dorota Świeniewicz.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved