Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Dorota Strąg kończy karierę reprezentacyjną

Dorota Strąg kończy karierę reprezentacyjną

fot. FIVB

Nie zobaczymy już Doroty Strąg na plażowych boiskach w stroju reprezentacyjnym. Zawodniczka za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała o zakończeniu kariery reprezentacyjnej. Niewykluczone, że jeszcze będzie grała na polskich boiskach lub zagranicznych, póki co poświęci się również pracy trenerskiej.

Dorota Strąg to wieloletnia reprezentantka Polski w siatkówce plażowej w kategoriach młodzieżowych. Głośno o niej zrobiło się w 2014 roku, gdy razem z Katarzyną Kociołek zdobyły srebrne medale mistrzostw Europy do lat 22 (złoto wówczas zdobyła inna polska para – Baran/Gruszczyńska). Rok później Strąg z Katarzyną Kociołek powtórzyły ten wyczyn i po raz drugi zostały wicemistrzyniami Europy w tej kategorii wiekowej.W mistrzostwach Polski w 2014 roku Dorota Strąg w parze z Karoliną Baran zajęła miejsce tuż za podium. Dwa lata później poprawiła ten wynik i wraz z Jagodą Gruszczyńską stanęła na najniższym stopniu podium. Jeszcze lepiej było w tym roku, gdzie w parze z Martyną Kłodą Dorota Strąg zdobyła wicemistrzostwo Polski, ustępując tylko parze Kołosińska/Gruszczyńska.

W mediach społecznościowych zawodniczka poinformowała o zakończeniu po ośmiu latach gry kariery reprezentacyjnej. Wierzymy jednak, że jeszcze nie raz zobaczymy ją na boisku, a swoje doświadczenie przekazywać będzie młodszym koleżankom.

 

Nadszedł dzień, w którym po 8 latach grania i trenowania dla Polski muszę pożegnać się z reprezentacją 🙁🇵🇱 Nie będzie łatwo zmienić całe swoje życie, ale jestem wdzięczna Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej, wszystkim Trenerom i Osobom, które poznałam przez te wszystkie lata za najpiękniejszy okres w moim życiu. Z pewnością nie skończy się moja przygoda z plażówką, bo jest to i już na zawsze będzie jedna z moich największych miłości. Dziękuje wszystkim moim partnerkom, z którymi miałam okazje grać dla naszej ojczyzny @kasia.kociol @strag_gruszczynska @martynka.kloda @agatalewicka @karobaran94 Basia Sroka oraz 10000 innych osób, które spotkałam podczas tych 8 lat ❤️ Teraz przyszła pora na kolejny rozdział życia i zapraszam wszystkich na obóz z @proskos.pl do Albanii, gdzie tym razem pokaże się w roli trenera 😉 It’s time to say goodbye for Polish National Team but i would like to say Thank You to everybody that i had a chance to meet You 😍 #beachvolleyball #polska

Post udostępniony przez Dorota Strąg (@dorota.strag)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved