Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dorota Ściurka nową zawodniczką Budowlanych Toruń

Dorota Ściurka nową zawodniczką Budowlanych Toruń

fot. Katarzyna Antczak

Zespół z Torunia rozpoczął już budowę składu na nadchodzący sezon. Do drużyny z Torunia dołączyła Dorota Ściurka, która poprzednie lata spędziła w ekipie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Dorota Ściurka będzie w sezonie 2017/2018 reprezentowała barwy Budowlanych Toruń. Mierząca 180 cm wzrostu zawodniczka minione dwa sezony spędziła w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, gdzie pełniła rolę kapitan drużyny. Wcześniej występowała w Budowlanych Łódź, a także w Tauronie MKS Dąbrowa Górnicza, gdzie zdobyła brązowy medal PlusLigi Kobiet oraz Puchar Polski. Dorota Ściurka ma na swoim koncie również występy w reprezentacji Polski. W 2007 roku zdobyła złoty medal na uniwersjadzie w Bangkoku.Jesteś bardzo doświadczoną zawodniczką. Czy przyjście do Torunia było wynikiem tego, że chcesz się jeszcze rozwijać, czy zmęczyło  cię ciągłe granie w ogonie tabeli?

Dorota Ściurka: – Moje przyjście do Torunia było spowodowane chęcią zmiany klimatu, jak również dalszym rozwojem siatkarskim. Z całą pewnością miejsce, jakie zdobyłam z poprzednim klubem, to nie był mój szczyt marzeń, ale taki jest sport i pewnych sytuacji nie da się przewidzieć.

Pierwsze skojarzenie, gdy myślisz „Toruń”?

– Radio Maryja.

Izabela Bałucka zagra w Toruniu

Jesteś 11-krotną reprezentantką Polski. Czy myślisz jeszcze o tym, żeby kiedyś tam wrócić, czy uważasz, że teraz miejsce należy się „młodzieży”?

– W każdym sporcie nadchodzi taki czas, że nadchodzi młodsze pokolenie i wypiera poprzednie. Taka jest kolej rzeczy. Młodzież mamy uzdolnioną, tylko potrzebuje trochę czasu na zgranie, poznanie siebie na boisku, a na pewno przyniesie to rezultaty w późniejszym czasie.

Marta Wójcik ma za sobą bardzo dobry sezon w naszych barwach. Gdyby kibice pytali: co możesz jeszcze od siebie dać drużynie, to co odpowiesz?

– Z Martą znam się doskonale. Razem grałyśmy w klubie, jak również w kadrze, więc też na to, że zdecydowałam się grać w Toruniu, duży wpływ miała jej osoba. A co mogę dać drużynie? Opanowanie, pozytywne myślenie i walkę do ostatniego punktu.

W ostatnich sezonach KSZO było dwa razy na ostatnim miejscu – czy to był powód, żeby opuścić Ostrowiec i szukać innych pomysłów na siebie?

– Tak jak już wcześniej nadmieniłam, zmiana klubu była spowodowana chęcią zmiany otoczenia, a sportowo na pewno zamierzam walczyć o wyższe cele.

Na co stać Budowlanych w nowym sezonie?

– Ciężko w tej chwili powiedzieć. Mam nadzieję, że stworzymy z dziewczynami fajny kolektyw, który przełoży się na grę na boisku i będziemy walczyć o każdy punkt set i mecz.

Czy w naszej drużynie są jakieś zawodniczki, które znasz i na pewno wiesz, że z nimi się dogadasz?

– Już wcześniej wspominałam, że tą osobą jest Marta Wójcik. Znamy się dobrze prywatnie i na boisku. To będzie na pewno zgrany duet.

Zobacz również: 
Karuzela transferowa Orlen Ligi

źródło: budowlani-torun.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved