Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dorota Ściurka: Każdego rywala należy szanować

Dorota Ściurka: Każdego rywala należy szanować

W meczu dwóch czołowych drużyn I ligi kobiet lepsze okazały się dąbrowianki, pokonały one 7R Solną Wieliczka 3:1. – Każdego przeciwnika musimy szanować i nie możemy go lekceważyć, jeżeli będziemy w pełni skoncentrowane to stać na wygrywanie meczów – powiedziała przyjmująca MKS-u Dąbrowa Górnicza Dorota Ściurka.

MKS Dąbrowa Górnicza w dobrym stylu pokonał 7R Solną Wieliczka, traci do ekipy z solnego miasta zaledwie jeden punkt i ma rozegrany jeden mecz mniej. Dąbrowianki zaczęły źle spotkanie z Solną, w pierwszej partii prowadziły 14:9, a pomimo tego przegrały. – Z perspektywy czasu można powiedzieć, że dobrze, że tak się stało w tej części meczu. W decydującej fazie pierwszego seta w nasze poczynania wkradła się nerwowość, ten przegrany set na pewno nie podciął nam skrzydeł, wiedziałyśmy, że przed nami jest jeszcze dużo grania. W kolejnych partiach nasza gra wyglądała bardzo dobrze, uniknęłyśmy błędów własnych i to przyniosło efekt. Zagrałyśmy w pełni skoncentrowane, naszym mocnym elementem była zagrywka, którą poprawiłyśmy (dąbrowianki zdobyły w tym elemencie 6 punktów, a Solna ani jednego – przyp. red.), przeciwnik został odrzucony od siatki i mylił się. Dobrze też zagrałyśmy w bloku (MKS w tym elemencie zdobył 11 punktów, a Solna 4 – przyp. red.)– stwierdziła przyjmująca MKS-u.

W styczniu 2019 roku podopieczne trenera Adama Grabowskiego rozegrają jeszcze cztery spotkania, w tym trzy we własnej hali. Granie systemem środa – sobota na pewno nie jest łatwe, drużyna z Dąbrowy Górniczej ma duży atut w postaci własnej hali. – Nasza hala niewątpliwie będzie naszym atutem, ale z drugiej strony nie możemy być pewne zwycięstw. Do każdego meczu musimy podejść w pełni skoncentrowane i musimy szanować każdego rywala, wiadomo, że rywalki przyjadą do nas z chęcią wygrania meczu – powiedziała Dorota Ściurka. W najbliższą środę dąbrowianki zmierzą się z liderem tabeli Energetykiem Poznań i będzie to kolejny ważny mecz dla ekipy z Zagłębia, która w przypadku wygranej może zniwelować dystans punktowy do poznanianek. – Będzie nam towarzyszyło bojowe nastawienie do tego meczu, wychodzimy na boisko po to, aby grać, walczyć o każdą piłkę, o każdego wygranego seta i co najważniejsze o trzy punkty – zakończyła siatkarka.