Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dorota Medyńska: Zagrałyśmy z radością, z energią, po prostu na luzie

Dorota Medyńska: Zagrałyśmy z radością, z energią, po prostu na luzie

fot. Sylwia Lis

We wtorek siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów w przekonywujący sposób pokonały Chemika Police i przybliżyły się do zakończenia sezonu z brązowymi medalami. – Te półfinały były ciężkie zarówno dla nas, jak i dla Chemika i ciężko się z tym pogodzić, że nie ma nas w finale. Patrząc na wtorkowy mecz wydaje się, że nam faktycznie się udało szybciej z tego podnieść. Zagrałyśmy z radością, z energią, po prostu na luzie – powiedziała po meczu Dorota Medyńska. Drugie spotkanie w piątek w Rzeszowie.

Rzeszowianki znakomicie rozpoczęły walkę o brązowy medal. Niemal przez cały mecz  kontrolowały boiskowe wydarzenia. – Cieszymy się, że tą rywalizację rozpoczęliśmy od zwycięstwa w Policach, że po trudnym sezonie, długiej podróży potrafiłyśmy wykrzesać z siebie jeszcze energię, żeby walczyć w tych meczach o trzecie miejsce. Trochę jestem zaskoczona, że było to 3:0 i to w dość łatwy sposób. Ale z drugiej strony my zagrałyśmy dobry mecz i wygrałyśmy – powiedziała po meczu Dorota Medyńska, libero Devlopresu SkyRes Rzeszów.Obie ekipy są bardzo rozczarowane brakiem awansu do finału i nie da się ukryć, że sfera mentalna odgrywa w walce o brąz bardzo istotną rolę. – Te półfinały były ciężkie zarówno dla nas, jak i dla Chemika i ciężko się z tym pogodzić, że nie ma nas w finale. Patrząc na wtorkowy mecz wydaje się, że nam faktycznie się udało szybciej z tego podnieść. Zagrałyśmy z radością, z energią, po prostu na luzie – przyznała Dorota Medyńska.

Co zdaniem Doroty Medyńskiej zadecydowało o przekonywującej wiktorii jej drużyny? – Myślę, że wszystkie elementy siatkarskie dobrze funkcjonowały, do tego dołożyłyśmy, tą energię, o której już wspomniałam. W tym sezonie raz jej nie było, raz była, ale ważne, że teraz udało nam się wykrzesać to nasze maksimum – odpowiedziała libero. Zawodniczka podkreśliła jednak, że Developres jeszcze nie wygrał brązowego medalu. – Absolutnie nie zawieszamy jeszcze medali na szyjach. Chemik na pewno nie odpuści. Przed nami kolejne ciężkie mecze i dalej musimy dać z siebie 100%, żeby ten medal zdobyć. Jesteśmy jednak ten jeden kroczek bliżej – zakończyła Dorota Medyńska.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved