Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Doradcy ocenią kandydatów do PlusLigi i Orlen Ligi

Doradcy ocenią kandydatów do PlusLigi i Orlen Ligi

fot. PLPS

Zarząd Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. zlecił firmie doradczej Deloitte przeprowadzenie weryfikacji wniosków klubów, aspirujących o przyjęcie do PlusLigi i Orlen Ligi w sezonie 2016/2017. Jej wyniki pomogą w podjęciu dalszych decyzji przez udziałowców PlusLigi i Orlen Ligi.


Wnioski takie złożyło siedem klubów pierwszoligowych, przy czym dwa z nich nie spełniły jednego z podstawowych warunków (nie zajmą na koniec sezonu miejsc 1-4 w 1. lidze), dlatego weryfikacji Deloitte i dalszemu rozpatrzeniu poddanych zostanie pięć wniosków. GKS Katowice i Espadon Szczecin ubiegają się o udział w rozgrywkach PlusLigi, natomiast do Orlen Ligi chcą dołączyć ŁKS Commercecon Łódź, KT7 CNC Budowlani Toruń i Wisła Warszawa.Już od 15 lat budujemy profesjonalizm w polskiej lidze siatkowej. PlusLiga należy dzisiaj do grona najmocniejszych lig na świecie. Znacznie młodsza Orlen Liga sukcesywnie się rozwija. Nie osiągnęlibyśmy tego bez wysokich wymagań, jakie sobie i klubom postawiliśmy, oraz ograniczenia możliwości udziału w ligach jedynie do zespołów spełniających te standardy. Obecnie widzimy możliwość dyskusji na temat otwarcia się na nowe zespoły – powiedział Jacek Kasprzyk, prezes PLPS S.A. – Zanim jednak udziałowcy, czyli m.in. kluby grające w PlusLidze i Orlen Lidze, podejmą ostateczną decyzję w tej kwestii, chcemy, żeby niezależna firma doradcza oceniła, czy te aspirujące zespoły spełniają warunki dopuszczenia do udziału w profesjonalnych rozgrywkach. Bardzo się cieszę, że owej weryfikacji dokona właśnie Deloitte, bo firma ta ma duże lokalne i międzynarodowe doświadczenie w realizacji projektów dla branży sportowej – dodał.

Wnioski o przyjęcie do PlusLigi i Orlen Ligi zostały złożone przez kluby na piśmie do Zarządu PLPS. Kluby złożyły jednocześnie oświadczenia, w których potwierdziły, że znane im są warunki dopuszczenia do udziału w profesjonalnych rozgrywkach, opisane w paragrafie 13, ustęp 1 Regulaminu Profesjonalnego Współzawodnictwa. Zadaniem Deloitte będzie sprawdzenie zgodności tych oświadczeń ze stanem faktycznym.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved