Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Dominique Baeyens wraca do pracy z reprezentacją Belgii

Dominique Baeyens wraca do pracy z reprezentacją Belgii

fot. archiwum

Brecht Van Kerckghove złożył rezygnację z pracy z męską reprezentacją Belgii. Jego następcą tymczasowo zostanie Dominique Baeyens, który ma poprowadzić czerwone smoki w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Berlinie, który odbędzie się w styczniu 2020 roku.

Od kilku lat męska reprezentacja Belgii zaliczana była do szerokiej czołówki europejskiej. Jednak ostatnie miesiące nie były dla niej zbyt udane. Czerwone smoki nie osiągnęły sukcesu w mistrzostwach Europy, chociaż były jednym z ich współgospodarzy. Fazę grupową zakończyły na drugim miejscu, ale dość niespodziewanie zostały zatrzymane w fazie pucharowej przez Ukraińców. Belgowie nie wywalczyli też awansu na igrzyska olimpijskie w Tokio. W turnieju rozgrywanym w Rotterdamie odnieśli tylko jedno zwycięstwo z Koreańczykami, ale porażki z gospodarzami oraz Amerykanami sprawiły, że szansy na wylot do Tokio będą musieli szukać w styczniowym turnieju ostatniej szansy.Słabe wyniki sprawiły, że z pracy z kadrą zrezygnował Brecht Van Kerckhove. W związku z tym belgijscy działacze szybko musieli szukać jego następcy. Padło na Dominique Baeyensa, który ma poprowadzić czerwone smoki w turnieju eliminacyjnym do igrzysk olimpijskich w Berlinie. – Baeyens ma doświadczenie i zna całą grupę – podkreślili przedstawiciele belgijskiej federacji

W styczniu czerwone smoki będą miały jeszcze jedną szansę na to, aby zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie. Wezmą bowiem udział w europejskim turnieju kwalifikacyjnym, w którym zagra osiem zespołów, a tylko jego zwycięzca zapewni sobie przepustkę do Tokio. Belgowie w grupie zmierzą się ze Słowenią (wicemistrz Europy) oraz Niemcami i Czechami. Dwie pierwsze drużyny z tej grupy awansują do półfinałów, gdzie zmierzą się z dwoma zespołami z drugiej grupy, do której trafili Serbowie, Francuzi, Bułgarzy, a także Holendrzy. – Olimpijska ambicja wciąż istnieje w belgijskim zespole. Dlatego jestem tymczasowo zaangażowany w pracę olimpijską – powiedział Dominique Baeyens, którego sztab współpracowników zostanie ogłoszony w późniejszym czasie.

Przypomnijmy, że Baeyens był już szkoleniowcem Belgów w latach 2012 – 2016. Brecht Van Kerckhove najpierw przez dwa lata był asystentem w kadrze Belgii, między innymi przy Andrei Anastasim, a jako pierwszy szkoleniowiec pracę z czerwonymi smokami  zaczął w poprzednim roku, jednak podjął decyzję o rezygnacji. – Mój sposób pracy oraz mój wpływ na grupę nie działają wystarczająco dobrze, aby osiągnąć dobre wyniki w krótkim okresie. Nie osiągnęliśmy naszych celów. Czerwone smoki mają ostatnią szansę na zakwalifikowanie się na igrzyska na turnieju w Berlinie. Mam nadzieję, że im się uda – zakończył Brecht Van Kerckhove.

źródło: inf. własna, topvolleybelgium.be

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved