Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dominika Sobolska nową środkową BKS-u Bielsko-Biała

Dominika Sobolska nową środkową BKS-u Bielsko-Biała

fot. Przemysław Kokot

Środkowa Dominika Sobolska przenosi się z MKS-u Dąbrowa Górnicza do BKS-u Bielsko-Biała. Reprezentantka Belgii po dość pechowym poprzednim sezonie ma sporo do udowodnienia. – Ma ogromny potencjał i jestem pewny, że podpisaliśmy kontrakt z najlepszą środkową w Orlen Lidze – mówi trener Tore Aleksandersen.

Dominika Sobolska pochodzi z polskiej rodziny, ale urodziła się w Menen w Belgii, gdzie stawiała swoje pierwsze siatkarskie kroki. Występowała w drużynach Volley de Haan, a także VBT Vilvoorde. Od sezonu 2009/10 grała już w Orlen Lidze. Najpierw we Wrocławiu, później w Policach, a także w Tauronie Banimex MKS Dąbrowa Górnicza. W sezonie 2015/2016 zdecydowała się przenieść do włoskiego Montichiari, jednak po roku powróciła do klubu z Dąbrowy Górniczej. W 2016 roku na turnieju w Montreaux zadebiutowała w reprezentacji Belgii.W 2012 roku wraz z Chemikiem Police zdobyła mistrzostwo i Puchar Polski. Poprzedni sezon był dla zawodniczki bardzo pechowy. Najpierw z uwagi na jej grę przeciwko drużynie z Rzeszowa, Tauron MKS został ukarany walkowerem, bowiem w trakcie gry na boisku w dąbrowskiej drużynie występowały cztery siatkarki zagraniczne (Sobolska jako urodzona w Belgii została potraktowana przez władze ligi jako zawodniczka zagraniczna). W kolejnych meczach sezonu grała już rzadziej, a następnie z powodu kontuzji kolana nie mogła wrócić już na boisko do końca sezonu. Łącznie Sobolska wystąpiła w 5 meczach i zdobyła 27 punktów.

 Domi jest siatkarką, którą podziwiałem, odkąd rozpocząłem w Polsce pracę jako trener. Ma ogromny potencjał i jestem pewny, że podpisaliśmy kontrakt z najlepszą środkową w Orlen Lidze – mówi trener Tore Aleksandersen.Dominika będzie dla nas bardzo istotną zawodniczką, która ze swoimi zdolnościami fizycznymi będzie zagrożeniem dla każdego zespołu w lidze. Wciąż jest młodą siatkarką, ale z dużym doświadczeniem, a więc jest zawodniczką, która idealnie pasuje do naszych planów. Z niecierpliwością czekam na współpracę z nią i innymi środkowymi – dodaje szkoleniowiec BKS-u.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved