Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dominika Minicz: Po tym meczu pozostał niedosyt

Dominika Minicz: Po tym meczu pozostał niedosyt

Grupa Azoty PWSZ Tarnów przegrała po zaciętym meczu z wyżej notowanym rywalem z Poznania 2:3. – Żałujemy, że nie rozstrzygnęłyśmy tego meczu na swoją korzyść, pozostał niedosyt, zrobiłyśmy krok do przodu – powiedziała Dominika Minicz.

Tarnowianki po emocjonującym meczu musiały uznać wyższość wiceliderek tabeli z Poznania. W tie-breaku przegrywały 12:14, pomimo tego zdołały doprowadzić do remisu i miały nawet w górze piłkę meczową. Ostatecznie z wygranej mogła cieszyć się ekipa z Wielkopolski. Z dobrej strony zaprezentowała się Dominika Minicz, która popisała się serią trudnych zagrywek w czwartym secie. – Po tym meczu pozostał niedosyt, bardzo dobrze zaczęłyśmy grę w pierwszym secie, drugiego dobrze nie zagrałyśmy, a w trzecim całkowicie stanęłyśmy. Bardzo nas deprymuje taka postawa, bardzo często zdarzają się nam takie przestoje i nie potrafimy z nich wyjść. Z drugiej strony ten mecz był emocjonujący, zrobiłyśmy krok do przodu i potrafiłyśmy pokazać, że potrafimy dobrze grać – oceniła przyjmująca drużyny z Małopolski.

W podobnym tonie wypowiedział się trener Grupy Azoty, który był zbudowany postawą swoich podopiecznych. – Patrząc z kim przyszło nam grać to nikt nie spodziewał się, że wygramy chociaż jednego seta. Dziewczyny pokazały wolę walki, chęć do gry oraz dyscyplinę taktyczną, zespołowość oraz waleczność – stwierdził szkoleniowiec Grupy Azoty.  Cieniem na zwycięstwie poznanianek położyła się kontuzja Magdaleny Jurczyk, zawodniczka ta skręciła staw skokowy i jest bardzo wątpliwe aby powróciła w obecnym sezonie do gry. Energetyk rozegrał trzeci, pięciosetowy mecz z rzędu, dwa wygrał, a jeden przegrał. – Nie był to równy mecz, gra obu drużyn falowała. Mieliśmy przewagę w tym meczu i powinniśmy go zakończyć w czwartym secie, powinniśmy wygrać za trzy punkty – powiedział Marcin Patyk.

źródło: opr. własne, starnowa.tv