Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Dominika Leśniewicz: Pracujemy pełną parą

Dominika Leśniewicz: Pracujemy pełną parą

fot. liceum.nadarzyn.pl

– Pracy teraz jest tak samo dużo jak przed pandemią. Z tą tylko różnicą, że obecnie nie biegam po sali, tylko większość czasu spędzam przed komputerem – mówiła mistrzyni Europy z 2003 roku Dominika Leśniewicz.

Przy Szkole Podstawowej w Nadarzynie działa Siatkarski Ośrodek Szkolny, w którym pracuje Dominika Leśniewicz– Programem objęte są klasy szósta, siódma i ósma – mówi Dominika Leśniewicz. – Choć zajęcia szkolne i sportowe zostały w czasie pandemii koronawirusa zawieszone, to dziewczyny cały czas muszą być aktywne. Zalecamy im różne ćwiczenia, które muszą wykonywać w domu. Pracują nad motoryką, gimnastykują się, czasem otrzymują zadania techniczne – tłumaczyła Leśniewicz.Choć jej podopiecznym brakuje boiskowej rywalizacji. – Dziewczyny bardzo chętnie wybiegłyby na boisko i przystąpiłyby do sportowej rywalizacji. Jednak doskonale rozumieją obecną sytuację. Starają się jak najlepiej wykonywać zadane ćwiczenia. Trzeba je pochwalić za pracowitość, ambicję i wytrwałość – powiedziała.

W czasie pandemii w ramach działań Siatkarskich Ośrodków Szkolnych podejmowane są różne tematy. – W poprzednim tygodniu mieliśmy wykład na temat budowania relacji trenera ze swoimi podopiecznymi w czasie pandemii. Niebawem będzie omawiana sprawa żywienia i diety. Pracujemy więc pełną parą, nie ma ani chwili na nudę czy bezczynność. Wszyscy wierzymy, że pandemia szybko skończy się i będziemy gotowi do normalnych siatkarskich zajęć – podkreślała Dominika Leśniewicz.

W Siatkarskim Ośrodku Szkolnym w Nadarzynie wszyscy uczą się nowej sytuacji, stawiają przed sobą nowe wyzwania i cele. – Wspólnie szukamy motywacji do działania. Skoro koronawirus jest niewidzialny i działa, to jeśli dodamy wykonaną pracę w tym czasie to na pewno musi pozytywnie zadziałać na naszą odporność i zdrowie – zakończy mistrzyni Europy z 2003 roku.

Zapytana o swoje marzenia odpowiada: – Mam ich kilka. Dla mnie obecnie najważniejsze jest zdrowie i rodzina. Chciałabym być zdrowa i zawsze gotowa do działania w temacie mojej największej miłości: siatkówki. Jedno jest jeszcze niespełnione – igrzyska olimpijskie! Mam jednak nadzieję, że to się kiedyś spełni!

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved