Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dominik Witczak: O pobycie w Katowicach mogę mówić tylko pozytywnie

Dominik Witczak: O pobycie w Katowicach mogę mówić tylko pozytywnie

fot. Sabina Bąk

Dominik Witczak z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przeszedł do GKS-u Katowice. Atakujący zaznaczył, że w nowym klubie czuje się bardzo dobrze. – Świetnie się dogadujemy w zespole, zresztą Siergiej Kapelus mówił mi wcześniej o tym, że atmosfera jest super. Mogę się wypowiadać wyłącznie w samych superlatywach o dotychczasowym pobycie w Katowicach – przyznał atakujący.

Początek sierpnia to czas, w którym większość klubów rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu. Nie inaczej jest w przypadku GKS-u Katowice. Ubiegłoroczny beniaminek w PlusLidze pokazał się z bardzo dobrej strony i nic dziwnego, że ten wynik chciałby przynajmniej powtórzyć. – Zmęczenie jest duże, ale każdy chce solidnie ten okres przygotowawczy przepracować. Jeśli będziemy pracować tak jak dotychczas, to na pewno zaprocentuje to w lidze. Trzeba go przejść na sto procent, aktualnie każdy jest w innej dyspozycji i ma inne preferencje – jeden woli biegać, drugiemu bardziej będą odpowiadały ćwiczenia siłowe – skomentował Dominik Witczak.Nad przygotowaniami katowiczan do sezonu czuwa Andrzej Zahorski, trener przygotowania fizycznego, który przedłużył umowę z katowickim klubem na dwa lata. – Wszystko wygląda tak, jak powinno. Wracamy na wysokie obroty, jesteśmy nastawieni na ciężką pracę. Formę fizyczną budujemy głównie na stadionie i na siłowni oraz w hali. Organizm jest zmęczony, ale nie ma w tym nic odkrywczego. Od tego jest w zasadzie cały sierpień, po to tutaj przyjechaliśmy, by budować formę – dodał 34-letni atakujący.

Dominik Witczak przez większość kariery występował w klubach z czołówki, walczących o medale. Przez 8 lat bronił barw ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, w sezonie 2015/2016 był wypożyczony do Asseco Resovii Rzeszów. Tym razem zdecydował się na grę w GKS-ie Katowice, który w poprzednim sezonie zajął 10. miejsce na koniec rozgrywek. Jak samo podkreślił, atmosfera w nowym klubie jest wyborna. – Kiedy jest czas na pracę, to pracujemy, ale kiedy jest przerwa, to oczywiście żartujemy i budujemy atmosferę. Świetnie się dogadujemy, zresztą Siergiej Kapelus mówił mi o tym wcześniej. Mogę się wypowiadać wyłącznie w samych superlatywach o dotychczasowym pobycie w Katowicach – zaznaczył siatkarz.

źródło: GKS Katowice, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved