Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dominik Witczak: Nadszedł odpowiedni czas

Dominik Witczak: Nadszedł odpowiedni czas

fot. Klaudia Piwowarczyk

Dominik Witczak po sezonie 2017/2018 zdecydował się zakończyć karierę sportową. 35-letni atakujący ostatni sezon spędził w GKS-ie Katowice. – Jeżeli coś robi się pół życia i zajmuje to dużo czasu, to na pewno jest to ciężka decyzja, ale staram się takie ważne decyzje podejmować po mocniejszych przemyśleniach i tak też było w tym przypadku – podkreślił Witczak.

Mecz o 11. miejsce wygrany ze Stocznią Szczecin 3:0 był nie tylko ostatnim spotkaniem w sezonie GKS-u Katowice, ale również ostatnim meczem Dominika Witczaka. Atakujący postanowił bowiem zakończyć karierę. – Nadszedł odpowiedni czas na taką decyzję. Nie ukrywam, że już w zeszłym sezonie się nad tym zastanawiałem. Padła propozycja z GKS-u, szybko doszliśmy do porozumienia i bardzo się cieszę, że spędziłem jeszcze sezon tutaj. Wynik sportowy na koniec mógłby być trochę lepszy, jednak na pewno będę całą tę swoją przygodę z siatkówką i GKS-em będę dobrze wspominał – skomentował Dominik Witczak.Zawodnik nie ukrywał, że długo myślał nad swoją decyzją, jednak ostatecznie zdecydował, mimo ważnego kontraktu z GKS-em, że w przyszłym sezonie nie zagra już w PlusLidze. – Jeżeli coś robi się pół życia i zajmuje to dużo czasu, to na pewno jest to ciężka decyzja, ale staram się takie ważne decyzje podejmować po mocniejszych przemyśleniach i tak też było w tym przypadku. Ponieważ łączył mnie jeszcze kontrakt, to chciałbym podziękować klubowi za wyrozumiałość i pozwolenie mi już w tym momencie zawiesić buty na kołek. Naprawdę mocno się nad tym zastanawiałem, ale przyszedł dla mnie taki czas – przyznał atakujący.

Dominik Witczak ma na swoim koncie między innymi kilka medali halowych mistrzostw Polski, Puchar Polski. Siatkarz grał również na plaży, gdzie także sięgał po krajowe tytuły. Czy siatkarzowi udało się zrealizować swoje cele? – Jeżeli chodzi tylko o siatkówkę halową, to mógłbym mieć niedosyt. Nie ma co ukrywać, że większą część swojej przygody nie występowałem w podstawowych składach. Trafiłem do mocnego zespołu w Kędzierzynie-Koźlu. Jednak były okresy, gdzie miałem więcej szansy do gry i wywiązałem się ze swoich obowiązków. Jeżeli chodzi o spełnienie sportowe, to bardzo pomogła mi siatkówka plażowa. Tam jest dwójka na boisku, udało mi się ugrać parę medali i to było takie dopełnienie – zakończył Witczak.

źródło: inf. własna, siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved