Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dominik Witczak: Nie boję się rywalizacji

Dominik Witczak: Nie boję się rywalizacji

fot. Aleksandra Twardowska

– GKS należy do tych klubów, które nie spoczywają na laurach. Widać, że czynione są starania, żeby drużyna była coraz lepsza, coraz bardziej profesjonalnie prowadzona – powiedział nowy atakujący GKS-u Katowice, Dominik Witczak, który w górnośląskiej drużynie o miejsce w podstawowym składzie rywalizował będzie z Karolem Butrynem.

Dominik Witczak jest nowym nabytkiem GKS-u Katowice. Doświadczony atakujący nie ukrywa zadowolenia z faktu, że znalazł się w ekipie prowadzonej przez Piotra Gruszkę, która z roku na rok robi systematyczne postępy. – W Katowicach jest wszystko to, co potrzebne jest siatkarzowi do profesjonalnej gry, do tego, żeby walczyć o jak najlepsze wyniki. Wprawdzie GKS nie nawiązał walki o pozycje medalowe, ale z każdym kolejnym sezonem idzie do przodu zarówno jeśli chodzi o sportowy poziom drużyny, jak i o prace całego klubu. Jest to bardzo perspektywiczny klub. Mam nadzieję, że my – zawodnicy – odwdzięczymy się tym, że będziemy zajmowali jak najlepsze pozycje – powiedział Dominik Witczak.W swojej dotychczasowej karierze reprezentował on barwy Skry Bełchatów, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz Asseco Resovii Rzeszów, czyli czołowych klubów PlusLigi. Tym razem znalazł się w drużynie, która dopiero stawia pierwsze kroki w elicie, ale już w poprzednim sezonie dość mocno zaakcentowała swoją w niej obecność. – GKS należy do tych klubów, które nie spoczywają na laurach. Widać, że czynione są starania, żeby drużyna była coraz lepsza, coraz bardziej profesjonalnie prowadzona. Skra, Resovia czy ZAKSA kiedyś też musiały awansować do elity, poradzić sobie z organizacją klubu i wykonać ciężką pracę, aby później móc walczyć o mistrzostwo PlusLigi – skomentował doświadczony atakujący, którego zdaniem katowicki zespół podąża podobnym torem. – GKS jest na bardzo dobrej drodze, żeby osiągać dobre wyniki. Chociaż wiadomo, że nigdy nie powinno się z tym spieszyć. Rzadko zdarza się, żeby klub w ciągu dwóch lat od wywalczenia awansu walczył już o medale – dodał Witczak.

W GKS-ie o miejsce w składzie będzie rywalizował z Karolem Butrynem, który był jedną z jaśniejszych postaci katowickiej ekipy w poprzednich rozgrywkach. Jednak doświadczony zawodnik bardzo pozytywnie podchodzi do rywalizacji o miejsce w składzie z młodszym kolegą. – Nie boję się rywalizacji. Jest ona w drużynie bardzo potrzebna. Dzięki niej podnosi się poziom treningów, a także wartość poszczególnych zawodników. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy ciężko pracowali na treningach, żeby każdy z nas mógł udowodnić, że zasługuje na szansę gry – zakończył nowy nabytek drużyny prowadzonej przez Piotra Gruszkę.

źródło: inf. własna, siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved