Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Dominik Walenciej: Trzeba się skupić na meczach

fot. krispol1liga.pls.pl

SPS Chrobry Głogów dołączył do grona pierwszoligowców już po rozpoczęciu sezonu. Podopieczni trenera Walencieja mają jednak trudne wejście w rozgrywki. W minioną sobotę głogowianie ulegli ZAKSIE Strzelce Opolskie 0:3. – Mamy ostatnio sporo grania. Może nie jest to większy problem, największym są zmiany w zespole. Gdyby ten zespół był cały czas w tym samym składzie, byłoby troszeczkę łatwiej. Dużo grania, dużo zmian i nie ma czasu, żeby się zgrać, jednak nie ma co narzekać – powiedział trener Dominik Walenciej.

Siatkarzom SPS Chrobrego Głogów nie można odmówić walki. Po raz kolejny jednak zespół z Głogowa zszedł z boiska pokonany. Tym razem 3:0 w Głogowie wygrała ZAKSA Strzelce Opolskie. Po pięciu rozegranych spotkaniach (Chrobry ma jeszcze zaległe mecze z Norwidem i MCKiS-em) głogowianie z czterema zdobytymi punktami plasują się na 12. lokacie. – Walka była do czasu. Powyżej dwudziestego punktu, gdzie zaczyna się poważne granie już tej walki i szczęścia zabrakło a przede wszystkim było za dużo błędów z naszej strony. To one zaważyły na tym, że przegraliśmy. Można walczyć, ale poważne granie zaczyna się powyżej dwudziestego punktu i wtedy było za dużo pomyłek – skomentował trener Dominik Walenciej.Włodarze Chrobrego zbudowali ciekawy skład, jednak po awansie do I ligi potrzebowali wzmocnień. Do drużyny dołączyli Jan Król i Jakub Turski. Zawodnicy ci kilka dni temu rozwiązali kontrakty a drużynę trenera Walencieja wzmocnił Wojciech Szwed. – Wojtek jest z polecenia mojego bardzo dobrego znajomego z Jastrzębia, wiedziałem, że chłopak ma potencjał. Trenuje z nami dopiero trzy dni, musi być cierpliwy i poczekać chwilę, żeby dostać więcej szans na granie, ale ma bardzo duży potencjał i obecnie jestem zadowolony z jego pracy. Mam nadzieję, że dalej będzie to tak wyglądało, bo jest to chłopak, który może nam bardzo dużo pomóc – powiedział o nowym przyjmującym szkoleniowiec Chrobrego.

W środę głogowian czeka rywalizacja w Pucharze Polski. Siatkarze Chrobrego udadzą się do Słupcy, gdzie zagrają z SPS Konspolem. Drugoligowiec w swojej grupie zajmuje czwarte miejsce, dotychczas wygrał trzy mecze a przegrał jeden. – Zespół drugoligowy, ale nie można go lekceważyć. Pokonał Olimpię Sulęcin, która tak naprawdę mogła grać w pierwszej lidze. Jest tam potencjał. Nie ukrywam, że nie jest dla nas najważniejsze, by w Pucharze Polski zajść jak najdalej, na pewno nie pojedziemy tam, żeby przegrać. Będziemy chcieli tam pokazać się z jak najlepszej strony i wygrać – zaznaczył trener Walenciej. – Wiedzieliśmy co nas czeka, mamy ostatnio sporo grania. Może nie jest to większy problem, największym są zmiany w zespole. Gdyby ten zespół był cały czas w tym samym składzie, byłoby troszeczkę łatwiej. Dużo grania, dużo zmian i nie ma czasu, żeby się zgrać, jednak nie ma co narzekać, bo tak naprawdę trzeba się skupić na meczach i to jest najważniejsze – zakończył.

źródło: Chrobry Głogów - Facebook, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved