Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dominik Walenciej: Nie ma czasu na odpoczynek

Dominik Walenciej: Nie ma czasu na odpoczynek

fot. krispol1liga.pls.pl

Siatkarze SPS Chrobrego Głogów rozegrają w sobotę bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie w KRISPOL 1. Lidze. Drużyna pojedzie do Częstochowy, mierząc się tam z miejscowym Exact Systems Norwid. Dominik Walenciej zaznacza, iż jego zespół czeka trudny bój. – W Norwidzie jest trochę zamieszania, bo zwolnili trenera, jest nowy, ale to może wpłynąć na nich pozytywnie, bo przecież ich zespół będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony – stwierdził trener Chrobrego.

Zawodnicy z Głogowa nie mieli udanych ostatnich tygodni. Mianowicie przegrali oni dwa starcia z rzędu, każde z nich stosunkiem 1:3. Zdaniem Dominika Walencieja goryczy dodaje fakt, że w meczach jego podopieczni mogli osiągnąć więcej. – Bolą przegrane za zero. W jednym i drugim meczu prowadziliśmy i mieliśmy szanse na tie-breaki. Nie ma jednak, co tego rozpamiętywać, bo czasu się nie cofanie, punktów nikt nie zwróci. Czas skupić na tym, co przed nami. Nie możemy popełniać tylu błędów – stwierdził szkoleniowiec.Szansa na przerwanie złej passy pojawi się w sobotę. Exact System Norwid jest bowiem tuż nad Chrobrym w tabeli ligi. Ponadto SPS wygrał już raz w tym sezonie z częstochowianami. Mimo tego Walenciej nastawia się na trudny mecz. – Widać, że w tej lidze nie ma słabych zespołów. W drugiej lidze była większa różnica pomiędzy zespołami z góry i dołu tabeli. Tutaj każdy z każdym może wygrać. W Norwidzie jest trochę zamieszania, bo zwolnili trenera, jest nowy, a to może wpłynąć na nich pozytywnie, bo przecież ich zespół będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony. I zrobić wszystko, aby u siebie wygrać, bo za nimi też pasmo porażek. My również zrobimy wszystko, aby wygrać pierwszy mecz na wyjeździe, odbić się w tabeli. Stać nas na wyższe lokaty – stwierdził trener.

Sternik Chrobrego zdradził również plany dotyczące okresu poświątecznego. – Po świętach wracamy do treningów – trenować będziemy nawet w Nowy Rok, bo 4 stycznia gramy mecz u siebie. Musimy być przygotowani. Nie ma czasu na odpoczynek. Nie będziemy też ukrywać, że szukamy wzmocnień zespołu. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy. Lepiej nie gdybać – rzekł szkoleniowiec.

Wszystkie wypowiedzi trenera na KRISPOL 1. Liga.

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved