Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dominik Stanisławczyk: Jestem dobrej myśli przed sobotnim starciem

Dominik Stanisławczyk: Jestem dobrej myśli przed sobotnim starciem

fot. wisla-warszawa.pl

W sobotę pierwszy mecz półfinałowy I ligi kobiet rozegrają Wisła Warszawa i Energetyk Poznań. – Odrabiamy nasze zadania i odpowiednio przygotujemy drużynę do tego spotkania. Graliśmy już między sobą trzy razy w tym sezonie. Do tej pory udało nam się zwyciężać, więc jestem dobrej myśli przed sobotnim starciem – mówi trener stołecznej drużyny, Dominik Stanisławczyk.

Jak wyglądały ostatnie dwa tygodnie Wisły bez meczów?Dominik Stanisławczyk: – W pierwszym tygodniu pracowaliśmy nad utrzymaniem poziomu naszego przygotowania fizycznego oraz doskonaleniem niektórych elementów siatkarskich. Obecny tydzień jest przeznaczony na odpowiednie przygotowanie się do meczu w Poznaniu.

Ma pan jakieś obawy, że przerwa źle wpłynie na zespół?

– Nie mam takich obaw, to był tylko jeden wolny weekend, który wykorzystaliśmy na odpoczynek. W tej części sezonu jest on bardzo ważny, ponieważ wiele rozegranych meczów jest już za nami, a nakładające się obciążenia mogą powodować urazy.

Wisła zagra, chyba dość niespodziewanie, z Energetykiem. To jest dla pana zaskoczenie?

– Nie. Po zakończeniu sezonu oczywiście wiedzieliśmy, że w przypadku awansu do kolejnej rundy play-off zagramy z ekipą z Poznania albo z Radomia. Były to drużyny sąsiadujące ze sobą w tabeli, więc to rozstrzygnięcie nie jest dla mnie jakąś sensacją. Zwłaszcza że graliśmy z tymi rywalami w końcówce sezonu i w Poznaniu musieliśmy się bardzo mocno napracować, aby odnieść zwycięstwo.

Czym drużyna z Poznania może zaskoczyć Wisłę?

– O to czym i jak nas zaskoczyć, martwi się trener Marcin Patyk. My odrabiamy nasze zadania i odpowiednio przygotujemy drużynę do tego spotkania. Graliśmy już między sobą trzy razy w tym sezonie. Do tej pory udało nam się zwyciężać, więc jestem dobrej myśli przed sobotnim starciem.

W tej fazie walczy się tylko do dwóch zwycięstw. Co sądzisz o takim rozwiązaniu?

– Ja nie mam na to wpływu, takie są zasady, więc trzeba się do nich dostosować. Jest to na pewno rozwiązanie mniej korzystne dla drużyny z wyższego miejsca w tabeli, ale nie ma co narzekać, tylko trzeba wygrać oba mecze.

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved