Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dominik Stanisławczyk: Dla nas każde zwycięstwo jest wartościowe

Dominik Stanisławczyk: Dla nas każde zwycięstwo jest wartościowe

fot. Damian Krzanowski / karpaty-krosno.pl

Młoda drużyna z Krosna po raz kolejny w tym sezonie pokazała się z bardzo dobrej strony. W sobotę podopieczne Dominika Stanisławczyka pokonały w Warszawie Wisłę 3:1.  – To, co pokazaliśmy w końcówce czwartego seta, udowodniło, że potrafimy dogonić rywalki w trudnych momentach i wygrać – mówił szkoleniowiec gości.

Ekipa z Krosna dwukrotnie pokonała Wisłę Warszawa i dzięki temu umocniła się na czwartym miejscu w tabeli. Krośnianki udowodniły, że będą groźne dla każdego w obecnym sezonie.– Pokazaliśmy, że listopadowa wygrana 3:1 na własnym parkiecie to nie był przypadek. Udowodniliśmy wszystkim niedowiarkom, którzy jeszcze nie zdążyli się do tego przekonać, że kiedy gramy swoją dobrą siatkówkę, to jesteśmy groźną drużyną. Gdy nie popełniamy błędów własnych, to możemy wygrać z potentatami tej ligi. To się w sobotę potwierdziło. Z radością wracaliśmy po tym meczu do domu – powiedział trener Stanisławczyk.  – Nasza gra wygląda coraz lepiej. Przełamaliśmy niemoc na wyjazdach. W pierwszej rundzie wygraliśmy tylko jeden mecz na boisku rywala, a teraz mamy już dwa zwycięstwa. To, co pokazaliśmy w końcówce czwartego seta, udowodniło, że potrafimy dogonić rywalki w trudnych momentach i wygrać. To nas cieszy i mam nadzieję, że da większego kopa na przyszłość. Teraz już chyba wszyscy skupiają się na play-off i nie ma co ukrywać, że to jest taki moment sezonu – stwierdził szkoleniowiec krośnieńskiej drużyny.Młodość i zaangażowanie w poszczególnych meczach oraz na treningach przynoszą pozytywne efekty w czwartym zespole I ligi. – Mam młody zespół, ale pracuje się z nim bardzo przyjemnie. Nie ma problemów z mobilizacją, dziewczyny same chcą, robią ogromne postępy. Fajnie wygląda nasza praca na zajęciach. Teraz wszyscy mają pewne kłopoty zdrowotne i czasem trenujemy w osiem dziewczyn. Ich młodość i radość, która jest na boisku, przekłada się na dobre wyniki – ocenił grę swojego zespołu trener Karpat.

Krośnianki są rewelacją tegorocznych rozgrywek w I lidze, zajmują czwarte miejsce w tabeli i tracą zaledwie jeden punkt do Wisły Warszawa. Warto dodać, że ekipa z Krosna przyjechała spóźniona na mecz do Warszawy i stopniowo rozkręcała się, aby wejść we właściwy rytm meczowy od drugiej partii. – W pierwszym secie zagraliśmy gorzej. Naszą bolączką jest to, gdy prowadzimy kilkoma punktami, to nic nie robiąc, tracimy tę przewagę. Rozluźniamy się, dajemy się dogonić i przegrywamy. Przyjechaliśmy spóźnieni i na początku nasza rozgrywająca nie mogła znaleźć punktu odniesienia. Od drugiej partii nasza gra w ataku wyglądała już zdecydowanie lepiej. Dla nas każda wygrana jest bardzo wartościowa. Nikt na nas nie stawiał. Nikt nie myślał, że będziemy w czubie. Udowadniamy, że jesteśmy mocni i nie będziemy się bali nikogo. Chcemy wygrywać z każdym. To, czy będziemy na trzecim czy czwartym miejscu w tabeli na koniec sezonu regularnego, nie ma większego znaczenia. Mamy jeszcze cztery spotkania przed sobą. Tak jak wspomniałem, myślimy już o play-off. Trochę zmienię obciążenia na treningach, żeby w kwietniu być w jak najlepszej formie. Zobaczymy, jak to wyjdzie – zakończył Dominik Stanisławczyk.

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved