Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Dominik Sroga: Myślę, że awans jest realny

Dominik Sroga: Myślę, że awans jest realny

fot. Gwardia Wrocław

– Czasu na treningi nie mamy zbyt dużo, bo 28 września rozegramy już pierwszy mecz ligowy. Dlatego będę chciał jak najwięcej pracować z piłkami, aby wróciło ich czucie – powiedział na początku przygotowań do nowego sezonu szkoleniowiec Orła Międzyrzecz, Mariusz Wiktorowicz.

Po wakacyjnej przerwie do pracy wrócili siatkarze Orła Międzyrzecz. Do sezonu 2019/2020 będą przygotowywali się pod wodzą nowego szkoleniowca. Został nim Mariusz Wiktorowicz, który pochodzi z województwa lubuskiego, a w przeszłości miał styczność z międzyrzecką siatkówką. – Znam ten zespół bardzo dobrze. Mam miłe wspomnienia związane z Międzyrzeczem. Były takie czasy, w których przyjeżdżałem z innymi zespołami tutaj grać. Orzeł był moim przeciwnikiem. Z Górnikiem Radlin tutaj przyjeżdżałem także na obóz. Pochodzę z Sulechowa, więc bardzo cieszę się, że jestem na swoim terenie – powiedział Mariusz Wiktorowicz.Zaczął on już zajęcia z siatkarzami Orła. – Na początku musieliśmy uporządkować sobie halę oraz przygotować sprzęt, z którego będziemy korzystali. Zawodnicy już trzy tygodnie wcześniej dostali rozpiskę dotyczącą przygotowania motorycznego. Mieli solidnie przygotować się do pierwszych wspólnych treningów. Czasu na treningi nie mamy zbyt dużo, bo 28 września rozegramy już pierwszy mecz ligowy. Dlatego będę chciał jak najwięcej pracować z piłkami, aby wróciło ich czucie. Jeśli zawodnicy solidnie przepracowali trzy tygodnie, to będą mieli mniejsze zakwasy po zajęciach, które przed nami – dodał szkoleniowiec międzyrzeckiej ekipy.

W międzysezonowej przerwie w Orle nie doszło do wielkich przetasowań kadrowych. Trzon zespołu został utrzymany, a dołączyło do niego tylko kilku nowych graczy. Jednym z nich jest Bogdan Jurant, który ostatnio grał w III lidze. – Chciałbym pograć jak najwięcej. Liczę, że zajmiemy jak najwyższą lokatę. Wynik zespołu będzie najważniejszy – ocenił nowy zawodnik Orła, Bogdan Jurant. Pod wodzą Mariusza Wiktorowicza lubuska ekipa po raz kolejny ma walczyć nie tylko o wygranie swojej grupy, ale również o awans do turnieju finałowego, bowiem w Międzyrzeczu chcieliby wrócić na zaplecze PlusLigi. – Cel jest minimum taki sam jak w poprzednich sezonach, a nawet wyższy. Może pojawią się jeszcze jacyś sponsorzy, dzięki czemu w końcu będziemy mogli zagrać w I lidze. Chcielibyśmy wywalczyć do niej awans. Myślę, że jest to realne – zakończył jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w zespole z Międzyrzecza, Dominik Sroga.

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved