Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dominik Miarka: W sporcie trzeba grać o najwyższe cele

Dominik Miarka: W sporcie trzeba grać o najwyższe cele

fot. Katarzyna Kopcik

– Jestem przekonany, że nasza pewność siebie wzrośnie, jednak to był mecz walki, a takie zwycięstwa smakują najlepiej. Nie myślimy o presji, a nawet jeżeli oczekiwania wobec nas wzrosły, to chcemy tylko potwierdzić, że Norwid w tej lidze może pokonać każdego i na pewno nic nikomu za darmo nie odda – po wygranej w Nysie powiedział Dominik Miarka, przyjmujący Exact Systems Norwida Częstochowa.

Siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa sprawili największą niespodziankę w pierwszej kolejce I ligi. Podopieczni Radosława Panasa pokonali na wyjeździe Stal Nysa, która jest stawiana w roli głównego faworyta do wygrania rywalizacji na tym szczeblu rozgrywkowym. – Od początku wierzyłem, że Stal da się pokonać, a jak już przyjechaliśmy, to nawet byłem pewny tego, że wygramy. Inauguracja była udana, ale już myślimy o następnym przeciwniku. To był niezwykle ważny mecz, jednak to dopiero pierwsza kolejka – powiedział Dominik Miarka, zawodnik częstochowskiej ekipy, która w poprzednich rozgrywkach zapłaciła nieco frycowe za grę w I lidze. Widać jednak, że nauka nie poszła w las, a podopieczni Radosława Panasa w tym sezonie chcą być pozytywnym zaskoczeniem ligi. – Już w poprzednim sezonie nie brakowało nam woli walki, wydaje mi się, że nie byliśmy chłopcami do bicia, wystarczy spojrzeć, ilu czołowym drużynom urywaliśmy punkty i ile rozegraliśmy tie-breaków. W tym sezonie jesteśmy na pewno bardziej doświadczonym zespołem, mimo tego że bardzo młodym. Liczyliśmy na to, że Stali będzie ciężej w tym meczu, jednak gdyby nie nasza dobra gra, to zespół z Nysy mógłby się nakręcić i wtedy mogłoby być różnie. Trener jednak przed meczem uczulał nas na to, byśmy zachowali spokój i grali cierpliwie. Jak widać to się opłaciło – podkreślił Miarka.Najwyraźniej gospodarze byli zaskoczeni tak stabilną i konsekwentną postawą przyjezdnych, którzy przecież przed meczem nie byli stawiani w roli faworyta. Co więcej – nie tylko hala, ale i doświadczenie było po stronie podopiecznych Piotra Łuki, tymczasem to gracze Norwida przechylali szalę zwycięstwa na swoją korzyść w końcówkach setów, w których walka toczyła się cios za cios. – Determinacja, jedność, cierpliwość i szeroka kadra – wymienił powody sukcesu Miarka, który nie ukrywa, że takie wygrane są bardzo cenne. – Jestem przekonany, że nasza pewność siebie wzrośnie, jednak to był mecz walki, a takie zwycięstwa smakują najlepiej. Nie myślimy o presji, a nawet jeżeli oczekiwania wobec nas wzrosły, to chcemy tylko potwierdzić, że Norwid w tej lidze może pokonać każdego i na pewno nic nikomu za darmo nie odda – odważnie zadeklarował przyjmujący Norwida.

Przed podopiecznymi Radosława Panasa pierwszy pojedynek ligowy przed własną publicznością. Zmierzą się w nim z TSV Sanok, który zanotował falstart na inaugurację rozgrywek, stąd też na pewno na wyjeździe będzie chciał powetować sobie straty poniesione w pierwszej kolejce. Częstochowianie doceniają klasę rywala, ale zamierzają walczyć o kolejne zwycięstwo. – TSV Sanok to mocna drużyna z wieloma doświadczonymi zawodnikami, lecz przyjeżdża do Częstochowy, na nasz teren, a my nie zamierzamy oddawać meczu bez walki. Spotkanie na pewno będzie ciężkie, ale taka właśnie jest ta liga: ciężka i wyrównana, o każdy punkt będzie trzeba walczyć do ostatniej kropli krwi. Mam nadzieję, że drużyna z Sanoka wyjedzie z Częstochowy jeszcze bardziej podrażniona, a my będziemy mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa – podkreślił zawodnik Norwida, który nie zamierza w tym sezonie ponownie walczyć o utrzymanie. Jego podstawowym celem jest awans do play-off, ale częstochowianie chcieliby zajść jak najdalej. – Na początek chcemy awansować do play-off, a potem zobaczymy, jednak czy sam awans do play-off zadowoliłby mnie i drużynę? Raczej nie, bo w sporcie trzeba zawsze grać o najwyższe cele, nie patrząc na to, czy występuje się w roli faworyta, czy też nie – zakończył Miarka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved