Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dominik Miarka: Częstochowa zasługuje na siatkówkę na najwyższym poziomie

Dominik Miarka: Częstochowa zasługuje na siatkówkę na najwyższym poziomie

fot. Katarzyna Kopcik

– Ostatnio graliśmy bardzo dobrze i wydaje mi się, że dzisiejsze spotkanie to wypadek przy pracy. My się bardzo mocno nastawiamy na fazę play-off, bo to jest nasz najważniejszy cel na tę chwilę. Póki co gramy o każde zwycięstwo, bo nie mamy jeszcze tych play-off pewnych – o grze swojego zespołu i celu, jakim jest gra w fazie play-off, Strefie Siatkówki mówił Dominik Miarka.

Przede wszystkim muszę cię pochwalić, bo dziś po zmianie naprawdę dobrze się zaprezentowałeś, mimo porażki dałeś dziś swojemu zespołowi impuls do walki. Jakbyś ocenił ten mecz? Chyba nikt nie spodziewał się aż tak łatwej przeprawy AZS-u?Dominik Miarka: – Niestety troszkę zostaliśmy w szatni. Jestem cały czas do dyspozycji trenera. Cieszę się, kiedy mnie desygnuje na boisko i liczę na to, bo po to się pracuje, żeby grać, a nie siedzieć na ławce, ale to już są decyzje trenera i ja się wszystkiemu podporządkowuję. Mecz był dla nas bardzo ciężki. Chcieliśmy, a nie mogliśmy ruszyć i nie wiemy, co się działo. Nie będziemy mówić, że hala miała na to jakiś wpływ, bo parę razy niektórzy z nas również tutaj mogli trenować. Po prostu byliśmy słabsi i chciałbym pogratulować AZS-owi, bo zagrał super mecz w każdym elemencie i w każdym nas przewyższał.

Po waszych ostatnich 4 spotkaniach można już było usłyszeć głosy, że wracacie do dobrej dyspozycji z początku sezonu: trzy zwycięstwa i jedna porażka z liderem na wyjeździe po tie-breaku to naprawdę dobry wynik, a dziś trochę zadaliście kłam tym stwierdzeniom.

– Ostatnio graliśmy bardzo dobrze i wydaje mi się, że dzisiejsze spotkanie to wypadek przy pracy. My się bardzo mocno nastawiamy na fazę play-off, bo to jest nasz najważniejszy cel na tę chwilę. Póki co gramy o każde zwycięstwo, bo nie mamy jeszcze tych play-off pewnych. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy z AZS-em w tym sezonie i będziemy walczyć o to, żeby wieść prym w Częstochowie.

Teraz dla was ważny mecz w kontekście walki o jak najlepszą pozycję przed kolejną fazą rozgrywek, ale jak już wspomniałeś, twoją wymarzoną drużyną w fazie play-off jest AZS?

– Najlepiej, jakbyśmy spotkali się w finale! To jest takie moje małe marzenie. Tutaj jest bardzo fajna sala, atmosfera i mnóstwo kibiców. Super, że Częstochowa tak się zjednoczyła siatkarsko. Nawet jeżeli większość kibiców była za gospodarzami, to nas i tak to napędzało. Ja nie czułem się przytłoczony i chciałbym jeszcze zagrać tutaj z AZS-em i żeby znów przyszło tyle osób i przede wszystkim, żeby ta siatkówka na najwyższym poziomie wróciła do Częstochowy, bo to miasto na to zasługuje!

Co do siatkówki na najwyższym poziomie to w dzieciństwie wspólnie podawaliśmy piłki, gdy AZS bił się o najwyższe cele w Polsce i Europie. Czy derbowe mecze wyzwalają w tobie dodatkowe emocje i wspomnienia, jak np. te związane z legendarnym meczem z Iskrą Odincowo?

– Wszyscy staramy się do tego przygotowywać jak do każdego innego meczu, ale za dzieciaka chodziłem z tatą na AZS, potem podawaliśmy razem piłki i gdy kibice krzyczeli „AZS”, to może przypadkowo gdzieś się tam klasnęło. (śmiech) Oczywiście żartuję, ale wiadomo, serce jest w jakimś stopniu rozdarte, bo typowo siatkarsko wychowałem się od początku w Norwidzie, ale chodziło się na mecze rozgrywane w Hali Polonia. Nigdy nie sądziłem, że spotkam się z AZS-em w pierwszej lidze, dlatego to serce jest tak rozdarte. Co do meczu z Iskrą to ciągle się ogląda ten mecz w internecie i będę pamiętał do końca życia, jak tętniła życiem ta sala, która może pomieścić 3 tysiące ludzi, a myślę, że wtedy zmieściła 5 tysięcy. Pamiętam ten ścisk, a euforia po końcowym gwizdku była niesamowita, no i chciałoby się, żeby w Częstochowie znów rozgrywały się takie mecze, czy to za sprawą Norwida czy AZS-u, bo jak już wspomniałem, to miasto na to zasługuje.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved