Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dominik Kwapisiewicz: Zakończenie rozgrywek to rozsądna decyzja

Dominik Kwapisiewicz: Zakończenie rozgrywek to rozsądna decyzja

fot. Klaudia Piwowarczyk

W momencie przerwania ligi Aluron Virtu CMC Zawiercie zajmował dziesiąte miejsce z szansami na awans do play-off. Nie dowiemy się, czy tę szansę by wykorzystał, bowiem decyzją PLS rozgrywki nie wrócą już w tym sezonie na parkiety. Trener zawiercian Dominik Kwapisiewicz spokojnie komentuje zaistniałą sytuację.

– Sezon 2019/20 dobiegł końca. Włodarze Polskiej Ligi Siatkówki w porozumieniu z prezesami klubów postanowili tak, a nie inaczej. Nie mnie oceniać, czy była to dobra decyzja – powiedział szkoleniowiec Aluronu.Kwapisiewicz dodał, że wszyscy stanęli w obliczu nieznanej dotąd skali problemu i trzeba trudne decyzje uszanować. – Uważam, że w obecnej sytuacji, kiedy koronawirus odebrał już niejedno życie, najważniejsze jest zdrowie zawodników, naszych rodzin, prezesów, sponsorów. Nie jest to łatwa sytuacja. Jest to ewenement na skalę światową. Nie przypominam sobie sytuacji, żeby przełożono tyle imprez, w tym igrzyska olimpijskie, czy mistrzostwa Europy. Zakończenie rozgrywek to rozsądna decyzja. Powinniśmy to zaakceptować i wspierać się w trudnych momentach.

Trener zaakcentował również, że należy się już skupić na przygotowaniu rozwiązań, które pozwolą na w miarę spokojny start przyszłego sezonu. – Teraz musimy znaleźć spokojne i racjonalne rozwiązania, aby liga w przyszłym sezonie wystartowała w komplecie, żebyśmy mogli się cieszyć naszą dyscypliną, a my żebyśmy mogli robić to, co kochamy. Wiadomo, że sytuacja ekonomiczna nie musi być kolorowa, ale mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze – zakończył Kwapisiewicz.

źródło: Aluron Virtu CMC Zawiercie, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved