Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dominik Kwapisiewicz: Wnioski dopiero będziemy wyciągać

Dominik Kwapisiewicz: Wnioski dopiero będziemy wyciągać

Beniaminek PlusLigi rozegrał już kolejny sparing, który ma przygotować zespół z Zawiercia do pierwszego sezonu w najwyższej klasie rozgrywek w Polsce. W Rzeszowie podopieczni Emanuele Zaniniego musieli jednak uznać wyższość Asseco Resovii. – Trzeba jeszcze raz na spokojnie obejrzeć materiał i go przeanalizować. Wtedy będziemy trochę mądrzejsi. Myślę, że za dużo błędów popełnialiśmy w polu serwisowym, aczkolwiek momentami ta zagrywka dawała nam delikatną przewagę – skomentował pojedynek asystent trenera Dominik Kwapisiewicz.

Spotkanie w hali Podpromie zdecydowanie lepiej rozpoczęli siatkarze z Podkarpacia, którzy najpierw wygrali premierową odsłonę 25:19, a w kolejnej triumfowali po grze na przewagi 28:26. W trzecim secie warunki dyktowali już jednak gracze Warty Zawiercie, ulegając jednak rywalom w czwartej części pojedynku 23:25. – Wnioski dopiero będziemy wyciągać. Trzeba jeszcze raz na spokojnie obejrzeć materiał i go przeanalizować. Wtedy będziemy trochę mądrzejsi. Myślę, że za dużo błędów popełniliśmy w polu serwisowym, aczkolwiek momentami ta zagrywka dawała nam delikatną przewagę. Mamy również duże rezerwy w elemencie bloku i nad tym na pewno będziemy pracować. Na wyciągnięcie dokładniejszych wniosków przyjdzie jeszcze czas – podsumował piątkowy mecz kontrolny drugi trener zawiercian, Dominik Kwapisiewicz.Asseco Resovia lepsza w sparingu od Warty Zawiercie

Zanim beniaminek zmierzył się z Asseco Resovią, rozegrał trzy inne sparingi. Zawiercianie dwukrotnie pokonali MKS Będzin, pokonując ekipę Stelio DeRocco 3:1 oraz 4:0. Siatkarze z Zawiercia lepsi okazali się także od drużyny Stali Nysa, wygrywając 3:0, a pole rywalom oddali jedynie w dodatkowej, czwartej partii. Zespół Emanuele Zaniniego od kilku tygodni intensywnie przygotowuje się do startu PlusLigi, a ostatnie dni spędził na zgrupowaniu w Kielnarowej. – Myślę, że to, co założyliśmy przed zgrupowaniem w Kielnarowej i to, nad czym trener Zanini chciał popracować, udało nam się zrealizować – podsumował Dominik Kwapisiewicz i dodał: – Pracujemy w dobrym, ale i ciężkim rytmie i moim zdaniem to będzie się jeszcze utrzymywało przez kilka najbliższych tygodni – zapowiedział drugi szkoleniowiec Warty Zawiercie.

źródło: aluronwarta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved