Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dominik Kwapisiewicz: Spełniamy swoje marzenia

Dominik Kwapisiewicz: Spełniamy swoje marzenia

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Nie ciąży na nas żadna presja, możemy spełniać swoje marzenia, które zakładamy sobie krok po kroku. Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa – stwierdził drugi szkoleniowiec Aluron Virtu Warty Zawiercie Dominik Kwapisiewicz.

Drużyna z Zawiercia powoli może przygotowywać się do meczów w fazie play-off, zawiercianie swoją postawa na boisku zasłużyli na grę w pierwszej szóstce. – Można powiedzieć, że gra w play-off to drugi start ligowy. Naszą grę będziemy zaczynać od tego co sobie wypracowaliśmy, startujemy od zera. Zdajemy sobie sprawę z tego że ten sezon jest dla nas udany, niewiele osób stawiało na nas, że możemy zagrać w czołowej szóstce. Obecnie gramy tylko dla siebie oraz o to aby nasz wynik był lepszy. Moim marzeniem przed tym sezonem była chęć zagrana w pierwszej szóstce, w play-offie ponieważ jako trener i asystent nie miałem tej szansy i okazji, cieszę się że to marzenie się spełniło. Wspólnie jako zespół uwierzyliśmy, że stać nas na to ponieważ nie patrzyliśmy na inne zespoły i graliśmy bardzo dobrą siatkówkę w przekroju całego sezonu i teraz jesteśmy w takim miejscu. Tym samym możemy spełnić swoje ambicjonalne cele oraz marzenia, które zakładamy sobie krok po kroku. Uważam, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa i nie ciąży na nas żadna presja, czy to ze strony prezesa, czy sponsorów, uważam że możemy coś jeszcze osiągnąć – powiedział zadowolony Dominik Kwapisiewicz.Ekipę jurajskich rycerzy czeka ostatnie spotkanie fazy zasadniczej z Cuprum w Lubienie i będzie miało ono ważne znaczenie dla obu drużyn. Zawiercianie w przypadku zwycięstwa wyprzedzą w tabeli Czarnych Radom, triumf Cuprum sprawi, że drużyna ta zajmie 12 lokatę po sezonie zasadniczym. – Na pewno musimy rozegrać dobre spotkanie w Lubinie, w przypadku naszego zwycięstwa możemy zapewnić sobie czwarte miejsce w tabeli przed play-offami. Wygrana ta da nam przewagę naszego boiska, wówczas zmierzymy się z ekipą z Radomia. Myślę, że dla obu drużyn jest to olbrzymia szansa żeby zaistnieć w czwórce, a co za tym idzie walczyć o medale i mieć pewne miejsce w europejskich pucharach. Dwa lub trzy sezony temu w Zawierciu nikt o tym nie marzył, a obecnie te cele są bardzo blisko nas – przyznał szkoleniowiec.

Warta Zawiercie choć występuje dopiero drugi sezon w PlusLidze dała się poznać jako klub stabilny finansowo, zarówno działacze jak i prezesi robią wszystko, aby klub był jeszcze bardziej widoczny w Polsce, o czym świadczą dotychczasowe wyniki. – Nie jesteśmy wielkim klubem, ale nasi włodarze mają jakiś plan długofalowy, myślę że w kolejnych sezonach będą dążyli do tego aby ten klub był jeszcze bardziej widoczny, jeszcze bardziej większy. Ten klub ma ku temu predyspozycje począwszy od ludzi, którzy tym klubem zarządzają, poprzez osoby które tworzą atmosferę zawodników, sztab szkoleniowy a skończywszy na kibicach o których zostało powiedziane wiele w naszym kraju. Ten klub może mocno zapisać się na kartach polskiej siatkówki i tak krok po kroku dążmy do tego – dodał Dominik Kwapisiewicz.

Trener zawierciańskiej ekipy stawia przed sobą ambitne cele. – Chciałbym zdobywać medale najpierw jako asystent z trenerem Markiem Lebedewem potem jako pierwszy trener. To nie są cele na już, ani na teraz, są to cele które sobie wyznaczyłem i będę do tego dążył. Gdybyśmy byli w czwórce to byłoby to dla mnie coś wielkiego i wspaniałego, będąc w czwórce mamy dwie szanse na zdobycie medalu. Nie musimy się obawiać wówczas nikogo, wiele drużyn traktuje nas już bardzo poważnie w porównaniu do ubiegłego sezonu. To nasi rywale powinni się martwić, gdy przyjadą do Zawiercia, wiemy jaką mamy halę, jaką zagrywką potrafimy dysponować. Naszym atutem są również kibice, play-offy mogą być bardzo ciekawe – zakończył drugi trener zawierciańskiej ekipy

źródło: youtube - Aluron Virtu Warta Zawiercie

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved