Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dominik Kwapisiewicz: Nastawiamy się na to, żeby rozegrać dobry sezon

Dominik Kwapisiewicz: Nastawiamy się na to, żeby rozegrać dobry sezon

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Zawsze jest oczekiwanie na pierwsze sparingi, a potem na mecze ligowe. Jak zaczniemy grać pojedynki kontrolne, to czas do pierwszego ligowego spotkania przyjemniej nam upłynie – podkreślił Dominik Kwapisiewicz, asystent Marka Lebedewa w Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Po przerwie do treningów wrócili siatkarze Aluron Virtu CMC Zawiercie. Na razie trenują w okrojonym składzie, ale do rozpoczęcia sezonu zostało jeszcze sporo czasu. – Przerwa była długa, dlatego przygotowania zaczęliśmy bardzo spokojnie. Wszystko przebiega zgodnie z planem. Prawie wszyscy są zdrowi. Oby tak dalej – powiedział Dominik Kwapisiewicz, który odpowiada za przygotowania do sezonu ekipy z Zawiercia. Na razie nie trenuje ona w komplecie. Brakuje bowiem pięciu zagranicznych siatkarzy, a do zdrowia wraca dopiero doświadczony środkowy, Patryk Czarnowski. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to może od przyszłego tygodnia zacznie lekko coś robić, ale to nie będzie jeszcze praca na maksa – dodał członek sztabu szkoleniowego Aluron Virtu.Siatkarze nie przepadają nigdy za początkiem przygotowań. Z niecierpliwością czekają na pierwsze gry kontrolne. – Jesteśmy w trakcie ciężkiej, monotonnej pracy, duża ilość powtórzeń i kontaktów z piłką. Nie zawsze jest to przyjemne, ale zawodnicy mają świadomość, że trzeba popracować po takiej przerwie, wiedzą jak wygląda okres przygotowawczy. zawsze jest oczekiwanie na pierwsze sparingi, a potem na mecze ligowe. Jak zaczniemy grać pojedynki kontrolne, to czas do pierwszego ligowego spotkania przyjemniej nam upłynie – podkreślił Kwapisiewicz, który nie ukrywa, że początek sezonu na pewno wyzwoli w drużynie dodatkową motywację, bowiem będzie chciała zacząć rozgrywki od zwycięstwa. – Im bliżej startu rywalizacji w PlusLidze, tym ekscytacja związana z początkiem sezonu będzie większa. Kibice też już nie mogą doczekać się meczów, bo przerwa też dała im się we znaki – dodał.

Miniony sezon był historyczny dla Aluron Virtu CMC Zawiercie, bowiem drużyna zagrała w turnieju finałowym Pucharu Polski, a w PlusLidze dotarła do strefy medalowej. Ostatecznie rozgrywki skończyła na czwartej pozycji. W kolejnym sezonie również chciałaby pokazać się z dobrej strony. – Nastawiamy się na to, żeby zagrać dobry sezon. Nie myślimy o tym, które miejsce zajmiemy. Przede wszystkim chcielibyśmy zakwalifikować się do fazy play-off, a w niej walczyć o jak najlepsze miejsce – podkreślił asystent Marka Lebedewa, który zadowolony jest z tego, że system rozgrywek wrócił do pierwotnej postaci, a w play-off zagra osiem zespołów. – Jest to dobra zmiana. Zbyt długa przerwa była dla zespołów z miejsc 1-2. Niby miał to być handicap, ale wcale tak nie było. Zawodnicy też podkreślali, że woleliby być w rytmie meczowym, dlatego uważam, że jest to zmiana na plus – zakończył Dominik Kwapisiewicz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved