Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dominik Kwapisiewicz: Możemy być zadowoleni z przebiegu sparingu

Dominik Kwapisiewicz: Możemy być zadowoleni z przebiegu sparingu

fot. Klaudia Piwowarczyk

Podczas gdy reprezentacja Polski walczy w mistrzostwach Europy, zespoły przygotowują się do walki w PlusLidze. W swoim pierwszym sparingu Aluron Virtu CMC Zawiercie wygrało z GKS-em Katowice 3:1. – Na pewno cieszy wygrana. To jest super fundament do kolejnych sparingów. Wiemy nad czym musimy popracować. Ja jestem mega zadowolony. Kibice dali super popis, także nic tylko grać – skomentował nowy przyjmujący Aluron Virtu CMC Zawiercie, Wojciech Ferens.

Zawiercianie już od pewnego czasu przygotowują się do kolejnego sezonu w polskiej ekstraklasie. W sobotę Jurajscy Rycerze sprawdzili swoją obecną dyspozycję z GKS-em Katowice. – Chciałem, żeby nasze zaangażowanie, gra obronna oraz w asekuracji były naprawdę na dobrym poziomie, bo to możemy dobrze wykonywać i tak też było. Dziękuję z tego miejsca chłopakom, że tak do tego podeszli, bo naprawdę broniliśmy sporo, asekurowaliśmy. Ostatnia akcja była zwieńczeniem tego, że potrafimy to robić. Myślę, że możemy być z przebiegu całego sparingu zadowoleni – powiedział Dominik Kwapisiewicz. – Z trenerem Lebedewem mamy nakreślone, co powinno zostać zrobione. Znamy schematy naszej gry z tamtego roku, także trenujemy też pod to, jak graliśmy w zeszłym sezonie. Co do treningu, wyjściowego składu, rotacji z zawodnikami mam pełną dowolność i będę się starał tak to wykorzystać, żeby każdy z chłopaków dostał swoją szansę, by mógł się zaprezentować i na tym będziemy się skupiać w dalszych grach kontrolnych – dodał trener.Katowiczanie już wcześniej mieli okazję rozegrać kilka spotkań towarzyskich, natomiast ich rywale po raz pierwszy wystąpili przeciwko innemu zespołowi w tym okresie przygotowawczym. Szansę na grę z nowymi kolegami otrzymał Wojciech Ferens. – Jesteśmy na etapie takiego treningu, gdzie w tym meczu trzeci czy czwarty raz stanęliśmy w szóstkach. Z zawodnikami, którzy już w zeszłym sezonie grali, widać było zupełnie inną postawę. Ja muszę to nadrobić, ale na pewno cieszy wygrana. To jest super fundament do kolejnych sparingów. Wiemy nad czym musimy popracować. Ja jestem mega zadowolony. Kibice dali super popis, także nic tylko grać – skomentował nowy przyjmujący Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Ferens w trakcie meczu został zmieniony przez Klaudiusza Głowackiego, osiemnastoletniego wychowanka drużyny z Zawiercia. – Warto tutaj odnotować, że w czwartym secie w miejsce Wojtka Ferensa pojawił się nasz wychowanek z grup młodzieżowych Klaudiusz Głowacki. Naprawdę dał świetną zmianę, jestem pełen podziwu dla niego, bo na pewno bez większego stresu to się nie odbyło i chwała mu za to. Teraz trenuje z nami, na razie możemy się tylko cieszyć, że praca z grupami młodzieżowymi w naszym klubie również wygląda obiecująco – stwierdził trener Kwapisiewicz.

źródło: aluronvirtucmc.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved