Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dominik Kwapisiewicz: Mamy jeszcze wiele do wygrania

Dominik Kwapisiewicz: Mamy jeszcze wiele do wygrania

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Ten sezon jest dla nas na pewno bardzo udany i nie zwieszamy głów. Mamy jeszcze wiele do wygrania. Większość z nas nie grało jeszcze o medale PlusLigi i na pewno będziemy chcieli powalczyć o ten brązowy krążek i co za tym idzie o miejsce w Lidze Mistrzów – mówił po przegranym półfinale drugi trener Warty Zawiercie, Dominik Kwapisiewicz. -Nie mamy się czego wstydzić, zaprezentowaliśmy się w tych trzech spotkaniach bardzo dobrze – dodał Kamil Semeniuk.

Siatkarze Warty mimo świetnego początku rywalizacji półfinałowej z ZAKSĄ nie dali rady awansować w tym sezonie do finału PlusLigi. – Przed półfinałem niewielu było tak optymistycznie nastawionych ekspertów, którzy by przepowiedzieli taki jego przebieg. Wszyscy raczej przepowiadali dwa szybkie mecze dla ZAKSY. Pokazaliśmy naszą najlepszą siatkówkę, postawiliśmy się dosyć mocno, w pewnym momencie gdzieś jedną nogą byliśmy nawet w finale – przyznał po trzecim meczu drugi trener Warty, Dominik Kwapisiewicz. Po wygraniu pierwszego spotkania zawiercianie w drugim meczu prowadzili już 2:0, ale ZAKSA odwróciła losy tej rywalizacji.Zespół z Kędzierzyna-Koźla pokazał jednak klasę i myślę, że na ten moment to jest właśnie taka różnica między nami a nimi, co potwierdzili to w ostatnim meczu – dodał Kwapisiewicz po ostatnim, trzecim meczu, wygranym przez kędzierzynian 3:1. – Ten sezon jest dla nas na pewno bardzo udany i nie zwieszamy głów. Mamy jeszcze wiele do wygrania. Większość z nas nie grało jeszcze o medale PlusLigi i na pewno będziemy chcieli powalczyć o ten brązowy krążek i co za tym idzie o miejsce w Lidze Mistrzów. Na pewno przystąpimy do tych meczów bardzo zmotywowani, bo ten sezon nadal nie jest jeszcze tak dobry, jaki mógłby być – podsumował szkoleniowiec Aluron Virtu Warty.

Na pewno lepiej by było, gdybyśmy to my byli w finale, nawet gdybyśmy grali jakąś fatalną siatkówkę. Myślę, że powinniśmy być dumni z tego, jak zagraliśmy te trzy spotkania, bo graliśmy na równi z wielką w tym sezonie ZAKSĄ. Nie mamy się czego wstydzić, zaprezentowaliśmy się w tych trzech spotkaniach bardzo dobrze – mówił po trzecim półfinałowym spotkaniu Kamil Semeniuk. –  Nikt nie może nam zarzucić, że ktoś inny, kto nie awansował do czołowej czwórki, zagrałby lepiej od nas. Oddaliśmy kawał serducha na boisku i myślę, że to się podoba, kibice to lubią. Było trochę długich akcji, niektórzy już się chcieli cieszyć, a tu jeszcze piłka była w grze i kibice, którzy nie mieli okazji być w hali, to na pewno nie zmarnowali czasu przed telewizorami – zakończył przyjmujący Warty Zawiercie.

źródło: inf. własna, siatkarskaligatv.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved