Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dominik Kwapisiewicz: Jestem zadowolony ze wszystkich chłopaków

Dominik Kwapisiewicz: Jestem zadowolony ze wszystkich chłopaków

Za drużyną Aluronu Virtu Warta Zawiercie pierwsze dwie gry kontrolne. Zespół zmierzył się w nich z TS-em Victorią PWSZ Wałbrzych. O komentarz po sparingu został poproszony szkoleniowiec Aluronu Virtu, Dominik Kwapisiewicz. Przypomnijmy, że w pierwszych dwóch grach kontrolnych lepszą drużyną okazał się Aluron Virtu Warta Zawiercie. W pierwszym sparingu pokonał po prawie dwugodzinnych grach kontrolnych Victorię 9:1, a w kolejnym spotkaniu po tie-breaku pokonał drużynę trenera Michalczyka 3:2 (25:16, 14:25, 25:19, 20:25, 15:13).

Za wami pierwsze sparingi z zawodnikami z Wałbrzycha. Jaki cel został postawiony przez trenera przed tymi grami towarzyskimi?

Dominik Kwapisiewicz:  Jeśli chodzi konkretnie o te dwie pierwsze gry kontrolne, to nie mieliśmy żadnych specjalnych założeń. Głównie zwróciliśmy uwagę na naszą organizację gry na trójbloku i to nam wychodziło całkiem dobrze. Dodaliśmy tam jeden nowy element, który jak zauważyliśmy ze sztabem, zawodnicy wykonywali i myśleli o nim. Jeśli chodzi o to, wyszło nam to bardzo pozytywnie. Najważniejsze jest to, że wiemy, nad jakimi elementami musimy pracować, aby być lepszym zespołem. Jednak znajdujemy się w chwili obecnej w takim okresie, że zdajemy sobie sprawę, że zawodnicy mogą czuć zmęczenie ciężkimi treningami na sali oraz siłowni.W obydwu spotkaniach nastąpiły rotacje w składzie. Czy jest trener zadowolony z postawy nowych zawodników, którzy do nas dołączyli przed tym sezonem?

– Jestem zadowolony ze wszystkich chłopaków. I ci starzy, i ci nowi w tych dwóch grach kontrolnych wykonali kawał solidnej pracy. Jedynie szkoda, że nie mogliśmy skorzystać z usług Kuby Lewandowskiego (powrót po chorobie), ale myślę, że już od poniedziałku będzie mógł z nami trenować. Wznowi treningi i będzie pokazywać swoją przydatność do zespołu, ponieważ jest to niewątpliwie ciekawy zawodnik z dużym potencjałem, z którego będziemy chcieli skorzystać.

Pierwszoligowiec z Zawiercia zajął w minionym sezonie szóste miejsce, przegrywając rywalizację w play-off o wejście do czwórki z SMS-em Spała, czyli późniejszym srebrnym medalistą. Po sezonie z ekipą pożegnali się Alan Wasilewski, Mateusz Leszczawski, Michał Mysera, Maciej Janikowski i Marcin Kantor, a doszli Michał Żuk, Kamil Dębski, Kacper Popik, Kamil Gutkowski, Patryk Akala i Jakub Lewandowski.

źródło: aluronwarta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved