Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dominik Kwapisiewicz: Celem jest miejsce w pierwszej czwórce

Dominik Kwapisiewicz: Celem jest miejsce w pierwszej czwórce

– Jeśli będziemy pracować z pełnym zaangażowaniem na każdym treningu, będziemy wymagać od siebie nawzajem i dopisze nam zdrowie oraz trochę szczęścia, to będzie dobrze – mówi szkoleniowiec Aluronu Virtu Warta Zawiercie, Dominik Kwapisiewicz. 

Zakończyliście III Turniej Piłki Siatkowej pod Patronatem Prezydenta Miasta Zawiercia na 2. miejscu, zanotowaliście jedno zwycięstwo oraz jedną porażkę. Jak trener ocenia występ swoich siatkarzy?Dominik Kwapisiewicz:Ogólnie oceniając nasz występ w tym turnieju, postawiłbym nam mocną czwórkę. Dużym plusem naszej gry była gra blokiem, momentami gra w ataku po przyjęciu oraz na kontrze. Bez minusów również się nie obyło. Pierwszym były na pewno przestoje w grze, zwłaszcza w czwartej partii z BBTS-em Bielsko-Biała. Kolejnym był zbyt częsty brak komunikacji pomiędzy naszymi zawodnikami. Także do pełnego zadowolenia jeszcze nam trochę brakuje, ale pracujemy nad różnymi elementami.

W meczu z GKS-em w drugim oraz trzecim secie zagrali w większości zawodnicy z ławki i to oni pociągnęli grę w tych partiach. Jest pan zadowolony z ich postawy?

Z postawy zawodników wchodzących z ławki jestem bardzo zadowolony. Gdy pojawili się na boisku, nasza gra krok po kroku zaczęła się rozkręcać i nabierać tempa. Wynikiem tego był drugi set, który przegraliśmy minimalnie 32:30, ale już w trzeciej partii to my byliśmy górą i zwyciężyliśmy tego seta. Tym samym zawodnicy potwierdzili tylko to, że będę mógł liczyć na nich w lidze, a to bardzo duży plus dla naszego zespołu. Liga nie będzie spacerkiem, a cotygodniową bitwą o punkty, w której będzie nam potrzebna cała czternastka.

Za wami 11 gier kontrolnych. Jesteśmy wystarczająco zgrani do pierwszego spotkania?

Uważam, że mimo wykonanej pracy jeszcze trochę czasu nam potrzeba do bardzo dobrego zgrania zespołu. Dlatego każdy kolejny trening oraz mecz będzie działał na naszą korzyść. Uważam, że z tygodnia na tydzień będziemy coraz mocniejsi. Teraz przed nami inauguracja sezonu I ligi, zaczynamy z TSV Sanok.

Jaki cel jest postawiony drużynie na ten sezon?

– Cel na ten sezon to znalezienie się w czwórce. I tego się trzymamy. Jeśli będziemy pracować z pełnym zaangażowaniem na każdym treningu, będziemy od siebie wymagać, dopisze nam zdrowie oraz trochę szczęścia, które w sporcie jest potrzebne, to myślę, że będzie dobrze. Odnośnie zespołu z Sanoka jest to beniaminek, ale może być nieobliczalny. Dlatego musimy zagrać mecz na 100% siatkarsko i mentalnie. Jeśli ten mecz wygramy w głowach, zanim się rozpocznie, to możemy mieć kłopoty. Przede wszystkim pełna koncentracja i poszanowanie rywala. Każdego rywala, niezależnie z kim zagramy.

 

źródło: aluronwarta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved