Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dominik Kwapisiewicz: Były tylko momenty

Dominik Kwapisiewicz: Były tylko momenty

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze Aluron Virtu CMC Zawiercie nadal są w kryzysie. Tym razem zawiercianie 0:3 przegrali z GKS-em Katowice. – Zasłużenie GKS Katowice wywozi stąd trzy punkty, bo nawet z przebiegu spotkania nam się to nie należało. Popełnialiśmy głupie błędy, które normalnie nam się nie zdarzają.Teraz nam się to zdarzyło tyle razy, co w całym sezonie. Graliśmy słabo, były momenty, przebłyski, ale na taki zespół jak GKS, to zdecydowanie za mało i stąd taki wynik – mówił po porażce drugi trener ekipy z Zawiercia, Dominik Kwapisiewicz.

W meczu 24. kolejki Aluron Virtu CMC Zawiercie jedynie momentami był w stanie nawiązać wyrównaną walkę z o wiele lepiej dysponowanymi siatkarzami GKS-u Katowice. Tym samym była to kolejna porażka zawiercian, o tyle bolesna, że przed własną publicznością nie ugrali nawet seta. – To na pewno był jeden z naszych najgorszych meczów i nie ma co więcej mówić. Zasłużenie GKS Katowice wywozi stąd trzy punkty, bo nawet z przebiegu spotkania nam się to nie należało. Popełnialiśmy głupie błędy, które normalnie nam się nie zdarzają.Teraz nam się to zdarzyło tyle razy, co w całym sezonie – przyznał szczerze Dominik Kwapisiewicz. Drugi trener zespołu z Zawierecia nie ukrywał, że jego ekipa zagrała po prostu złe spotkanie. – Graliśmy słabo, były momenty, przebłyski, ale na taki zespół jak GKS to zdecydowanie za mało i stąd taki wynik. Tak naprawdę tą ilością prostych błędów zaskoczyliśmy sami siebie, a rywale zagrali na takim poziomie, na jakim potrafią grać: całkiem dobrą siatkówkę z agresywną zagrywką, dobrze bronili. Tego się po katowiczanach spodziewaliśmy, a z naszej strony wyszło zbyt wiele mankamanetów – wyjaśnił asystent Marka Lebedewa.Teraz przed Aluron Virtu CMC pojedynek w Pucharze Challenge, w którym gracze radzą sobie o wiele lepiej. – Nie mam pojęcia czemu to się różni. Może to zależy od dnia? Być może w głowach zawodników jest jakieś przeświadczenie, że to puchar i to jedyna szansa w życiu? Uważam jednak, że każdy mecz ligowy powinien być tak traktowany, bo teraz ten play-off może nam odjechać, a absolutnie jako zespół na to nie zasługujemy i mamy taką siłę, że powinniśmy zagrać w tej fazie – zapowiedział Dominik Kwapisiewicz.

Czy zawiercianom uda się wyjśc z kryzysu? – Teraz najważniejsze jest to, jak wyjdziemy z tej sytuacji. Nie możemy juz zmienić tego, co było. To moment, w którym musimy się zastanowić, co teraz. Jeśli chcemy awansować to fazy play-off, musimy zmienić wiele. Wszystko zależy od nas, od drużyny. Musimy poprawić wiele rzeczy i patrzeć nie tylko na pozytywy, ale również na negatywne aspekty – mówił natomiast przyjmujący Aluron Virtu CMC, Alexandre Ferreira i zapowiedział: – Nic jeszcze się nie skończyło, musimy patrzeć do przodu. Musimy się podnieść i nadal pracować.

źródło: Aluron Virtu CMC Zawiercie, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved