Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dominik Kwapisiewicz: Nie było nam obojętne

Dominik Kwapisiewicz: Nie było nam obojętne

Chociaż siatkarzom Aluronu Virtu Warty Zawiercie nie udało się od razu postawić kropki nad i, to rywalizacja o dziewiąte miejsce z Cerrad Czarnymi Radom rozstrzygnęła się dopiero w złotym secie, wygranym przez beniaminka 15:12. – Dziewiątego miejsca możemy sobie pogratulować, ale piątkowych trzech pierwszych setów spotkania w naszym wykonaniu już na pewno nie. Moim zdaniem złoty set przebiegał pod hasłem „los tak chciał” – ocenił krótko drugi trener zawiercian, Dominik Kwapisiewicz.

Ekipa z Zawiercia w pierwszym pojedynku o dziewiątą lokatę z Cerrad Czarnymi Radom triumfowała 3:1 i do przypieczętowania tej pozycji potrzebowała wygranej w Radomiu. Ta sztuka im się nie udała, to zespół Cerrad Czarnych wygrał drugie ze spotkań 3:0 i o wyniku całej rywalizacji decydował dopiero złoty set. – Dziewiątego miejsca możemy sobie pogratulować, ale piątkowych trzech pierwszych setów spotkania w naszym wykonaniu już na pewno nie. Moim zdaniem złoty set przebiegał pod hasłem „los tak chciał” – przyznał drugi trener Aluronu Virtu Warty Zawiercie, Dominik Kwapisiewicz. Głównym bohaterem zespołu z Zawiercia w złotym secie był Grzegorz Bociek, który świetnie poradził sobie właśnie w ataku. Przez długi czas w decydującej partii trwała wyrównana walka, a piąty bieg w jego końcówce wrzucili goście. – W piątkowym spotkaniu byliśmy mocno pod kreską i to rywale byli zdecydowanie lepszym zespołem – ocenił. Jego podopiecznym w trzech setach trudno było nawiązać wyrównaną walkę z rywalem. Zawiercianie gorzej zagrali przede wszystkim w ofensywie, jednak złoty set miał już zupełnie inny przebieg. – Przed złotym setem powiedzieliśmy sobie parę rzeczy w szatni i to zaczęło przekładać się na to, co działo się na boisku, natomiast po wcześniejszej naradzie w 10-minutowej przerwie było zupełnie odwrotnie. Cieszę się, że siatkarze wyciągnęli wnioski – wyjaśnił Kwapisiewicz.

Zwycięstwo w złotym secie 15:12 pozwoliło beniaminkowi cieszyć się z dziewiątej lokaty, na czym bardzo zależało zawiercianom. – Nie było nam obojętne, czy zajmiemy dziewiąte czy dziesiąte miejsce. Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się uplasować wyżej – podsumował asystent trenera Emanuele Zaniniego.