Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dominik Depowski: Musimy unikać przestojów

Dominik Depowski: Musimy unikać przestojów

Siatkarze GKS-u Katowice nie sprostali w wyjazdowym spotkaniu Cerrad Czarnym Radom i przegrali spotkanie z wiceliderem tabeli 0:3. – Czarni ryzykowali w polu zagrywki i to ryzyko im się opłaciło. Przez to też my w tym przyjęciu byliśmy nerwowi. Myślę, że ten element miał w tym meczu spore znaczenie i niestety przegraliśmy całe spotkanie – powiedział Strefie Siatkówki przyjmujący GKS-u, Dominik Depowski.

W trzech minionych kolejkach siatkarze GKS-u Katowice nie zdobyli żadnego punktu do ligowej tabeli. W siódmej rundzie spotkań katowiczanie musieli uznać wyższość Cerrad Czarnych, a w Radomiu nie byli w stanie wygrać ani jednego seta. – Spodziewaliśmy się, że to będzie ciężkie spotkanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Czarni Radom prezentują naprawdę fajną siatkówkę i wygrali pięć wcześniejszych pojedynków. To pokazuje, że grają naprawdę na wysokim poziomie – mówił Dominik Depowski. Dla radomian było to szóste zwycięstwo z rzędu.

Główną bronią gospodarzy poniedziałkowego spotkania był serwis, z którego przyjęciem spore problemy mieli podopieczni Piotra Gruszki, co przekładało się na ich niższą skuteczność w ataku. – Staraliśmy się przełamać rywali, ale nie wyszło nam to, głównie przez to, że radomianie bardzo dobrze zagrywali, odrzucali nas od siatki i zasłużenie wygrali. Czarni ryzykowali w polu zagrywki i to ryzyko im się opłaciło. Przez to też my w tym przyjęciu byliśmy nerwowi. Myślę, że ten element miał w tym meczu spore znaczenie i niestety przegraliśmy całe spotkanie – wyjaśnił przyjmujący GKS-u.

Tylko w trzeciej odsłonie spotkania katowiczanie byli w stanie przekroczyć barierę 20 punktów i nawiązać w miarę wyrównaną walkę z ekipą z Radomia. – Chyba tylko w tym trzecim secie pokazaliśmy się z w miarę dobrej strony. Prawie do końcówki tej partii prowadziliśmy wyrównaną walkę, ale i w tym secie, podobnie jak i w dwóch poprzednich, wkradały się w nasze szeregi przestoje – przyznał siatkarz GKS-u Katowice i dodał: – Musimy tego unikać, bo grając z taką drużyną jak Czarni Radom, każda nasza akcja własna musi być kończona i to zdecydowanie musimy poprawić – zapowiedział Dominik Depowski.