Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Dominik Depowski: Jesteśmy w stanie uplasować się w czołówce

Dominik Depowski: Jesteśmy w stanie uplasować się w czołówce

fot. Karolina Koster

Już od poniedziałku reprezentacja Polski do lat 23 rozpocznie przygotowania do mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej, podopieczni Dariusza Daszkiewicza spotkają się w Kielcach. – Uważam, że jesteśmy w stanie uplasować się w gronie tych czołowych drużyn i przywieźć z Egiptu medal. Zrobimy wszystko, żeby się tak stało – mówi przyjmujący biało-czerwonych, Dominik Depowski.

Czas wolny dobiega końca i już niebawem stawisz się na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-23 przygotowującej się do mistrzostw świata. Z jakim nastawieniem, jakimi oczekiwaniami udajesz się do Kielc?Dominik Depowski: Tak, wakacje już się zakończyły. Cieszę się z tego, że znów wrócę na parkiet. Na pierwszym zgrupowaniu na pewno będę chciał dobrze przepracować ten okres i pokazać się z jak najlepszej strony, aby znaleźć się w składzie, który uda się na mistrzostwa świata.

W tej reprezentacji zupełnie zmienił się sztab szkoleniowy, pojawiła się też grupa nowych zawodników. Można zatem się spodziewać, że ten pierwszy okres przygotowań to będzie głównie wzajemnie docieranie się?

– Tak, pojawiła się grupa młodszych zawodników. Większość tych chłopaków znamy bardzo dobrze z parkietów ligowych, więc uważam, że nie powinniśmy mieć jakichś większych problemów z dogadywaniem się na boisku. Czasu na przygotowania zbyt wiele nie ma, bo już za miesiąc mistrzostwa, także najważniejsze będzie, żeby się zgrać z tymi chłopakami.

W ubiegłym roku w Zagrzebiu podczas kwalifikacji wygraliście wszystkie pięć spotkań. Czy można zatem powiedzieć, że reprezentacja Polski w Cairo jest w stanie odegrać jedną z pierwszoplanowych ról?

Podczas kwalifikacji wygraliśmy wszystkie spotkania, pokazując się w nich z bardzo dobrej strony. Uważam, że jesteśmy w stanie uplasować się w gronie tych czołowych drużyn i przywieźć z Egiptu medal. Zrobimy wszystko, żeby się tak stało.

Podczas tych zawodów będzie testowany nowy system punktowania, a także wprowadzony zostanie przepis mówiący o zakazie przekroczenia linii 9. metra po wykonaniu zagrywki i 3. metra po wylądowaniu po ataku z „pajpa”. Jak się na te nowinki zapatrujesz?

Mnie osobiście te nowe przepisy się nie podobają. Na pewno pojawią się pewne problemy u większości drużyn i z pewnością utrudni to grę. Jednak nic na to nie poradzimy i będziemy musieli się po prostu do tego przystosować.

Skład kadry U-23 na pierwsze zgrupowanie

Czy według ciebie impreza tego typu, jak MŚ U-23, jest dobrym miejscem na testowanie tego typu rzeczy?

Ciężko powiedzieć, będziemy musieli się z tym zmierzyć. Mam jednak nadzieję, że ten nowy system się nie sprawdzi.

Na przygotowania będziecie mieli ponad miesiąc. To twoim zdaniem wystarczający okres czasu?

Nie jest to może dużo czasu, ale myślę, że powinno wystarczyć. Najważniejsza będzie komunikacja na boisku i zgranie. Na pewno nad tym będziemy dużo pracować.

Mistrzostwa świata U-23 nie mają może takiego rozgłosu, jak te w kategorii kadeta czy juniora, ale ci nieco starsi, którzy nie znajdą się w pierwszej reprezentacji, także mają szansę rywalizować na arenie międzynarodowej. Czy wbrew opinii niektórych można powiedzieć, że są to potrzebne zawody?

Można powiedzieć, że jest to ostatnia impreza młodzieżowa. Uważam, że takie zawody są jak najbardziej potrzebne dla młodych zawodników. Pomagają nam w ogrywaniu się i rozwijaniu się, a także w przejściu z siatkówki młodzieżowej do seniorskiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved