Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Doha Open: Polacy walczą o awans do ćwierćfinału – dwie pary z sukcesem

Doha Open: Polacy walczą o awans do ćwierćfinału – dwie pary z sukcesem

Michał Bryl i Kacper Kujawiak po zaciętej walce pokonali rywali z Austrii i awansowali do ćwierćfinału turnieju Doha Open. Również z Austriakami wygrali Piotr Kantor i Bartosz Łosiak i oni również zagrają w kolejnej rundzie. Czekamy jeszcze na wynik meczu Grzegorza Fijałka i Mariusz Prudla.

W czwartek pierwsi na boisko wybiegli Michał Bryl i Kacper Kujawiak, którzy o awans do ćwierćfinału walczyli z austriacką parą Clemens Doppler/Alexander Horst. Austriacy w pierwszej partii dość szybko uzyskali dwupunktowe prowadzenie, którego dość długo nie oddawali (10:12). Nasi młodzi siatkarze próbowali odrobić straty, ale nawet jak udało im się zbliżyć do rywali, ci natychmiast uciekali (15:18). W końcówce biało-czerwoni zdołali doprowadzić do remisu 19:19, jednak dwie kolejne partie padły łupem rywali i to oni objęli prowadzenie w meczu. W drugim secie siatkarze z Austrii również szybko uzyskali kilkupuntową przewagę (5:8) i Polacy musieli gonić. Dość szybko doprowadzili do remisu 8:8, jednak na przerwie technicznej to znów rywale mieli jeden punkt więcej. Po niej reprezentanci Polski wyszli nawet na moment na prowadzenie, które jednak równie szybko stracili. Bryl i Kujawiak jednak nie poddawali się – ponownie doszli rywali (17:17) i w końcówce zagrali wyśmienicie, wygrywając 21:19. W decydującej partii, która lepiej zaczęła się dla Austriaków (1:3), nasi siatkarze szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie (6:4). Mimo ambitnej postawy rywali biało-czerwoni nie wypuścili już szansy z rąk i wygrywając 15:12, odnieśli spory sukces, awansując do ćwierćfinału.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak stoczyli ciekawy pojedynek z Tobiasem Winterem i Lorenzem Petutschnigem z Austrii. Początek meczu to zacięta walka punkt za punkt. Na przerwę techniczną w pierwszym secie z jednopunktowym prowadzeniem zeszli Polacy (11:10). Po niej Łosiak i Kantor wykorzystali błędy Austriaków, powiększając swoje prowadzenie (15:12), by po chwili… przegrać cztery kolejne wymiany. Na szczęście biało-czerwoni w porę ocknęli się i odzyskali prowadzenie. Zacięta walka trwała do końca, rywale obronili aż sześć piłek setowych, w końcu jednak nasi siatkarze wygrali seta 27:25. Szczęśliwi po końcówce pierwszego seta Łosiak i Kantor w drugą partię weszli od prowadzenia 4:1 i dzięki dobrej grze na siatce powiększali swoją przewagę (11:4). Na przerwie technicznej Polacy prowadzili pięcioma punktami i tak dużej przewagi nie oddali już do końca. Wygrali 21:12 i jako druga polska para zameldowali się w ćwierćfinale.

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel w walce o ćwierćfinał zmierzyli się z amerykańską parą Jacob Gibb/Casey Patterson. Polacy niezbyt dobrze rozpoczęli to spotkanie, oddając na początku pierwszego seta inicjatywę Amerykanom (8:11). Biało-czerwoni próbowali odrabiać straty, jednak rywale grali bardzo mądrze i odpowiadali skutecznymi atakami (12:17). W końcówce od stanu 13:20 Fijałek i Prudel odrobili jeszcze kilka puntów, jednak po nie najlepszej grze przegrali seta do 16. Drugą partię nasi siatkarze rozpoczęli od prowadzenia (5:2), jednak rywale błyskawicznie doprowadzili do remisu. Rozgorzała zacięta walka, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a na przerwie technicznej jednopunktową przewagę mieli Amerykanie. Biało-czerwoni jednak nie poddawali się, wyszli na prowadzenie 15:14. W końcówce przełamali się jednak rywale i to oni wygrali tego seta 21:19, eliminując naszych siatkarzy z turnieju.