Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Doha Open: Bryl i Kujawiak zagrają w turnieju głównym

Doha Open: Bryl i Kujawiak zagrają w turnieju głównym

Od kwalifikacji zmagania w turnieju Doha Open rozpoczęli Michał Bryl i Kacper Kujawiak. W I rundzie biało-czerwoni trafili na szwajcarski duet, który sprawił im dużo problemów i był bliski wyeliminowania ich z dalszej walki. Ostatecznie jednak Polacy wygrali 2:1. O awans do turnieju głównego walczyli z parą Faiga/Hilman z Izraela. Tych rywali polska para pokonała już bez starty seta i mogła cieszyć się z wywalczenia możliwości gry w kolejnej rundzie turnieju, dołączając tym samym do trzech innych biało-czerwonych duetów, z Grzegorzem Fijałkiem i Mariuszem Prudlem na czele.

Pewne udziału w turnieju głównym Doha Open były trzy polskie pary – Fijałek/Prudel, Łosiak/Kantor oraz Kądzioła/Szałankiewicz, które od wtorku będą walczyły o kolejne rankingowe punkty. Za to przez kwalifikacje musieli przebijać się Michał Bryl i Kacper Kujawiak. Biało-czerwoni w I rundzie trafili na rozstawioną z numerem 25 szwajcarską parę – Metral/Zandbergen. Dość niespodziewanie helweci napsuli polskim siatkarzom dużo krwi. Byli nawet blisko wyeliminowania ich z dalszej rywalizacji. Dość powiedzieć, że dwie pierwsze partie rozstrzygały się dopiero po walce na przewagi. Pierwsza z nich padła łupem Szwajcarów, którzy wcale nie zamierzali zwalniać tempa, za to ich rywalom zdobywanie punktów przychodziło ze sporym trudem. Szczególnie w drugiej części pojedynku oba duety miały swoje szanse na zwycięstwo, ale dzięki zachowaniu zimnej krwi to Polacy w niej triumfowali, przedłużając spotkanie. W decydującej odsłonie nie pozostawili już złudzeń przeciwnikom, komu należy się wygrana, kontrolując jej przebieg niemal od początku.

Metral/Zandbergen SUI [25] – Bryl/Kujawiak POL [8] 1:2
(23:21, 26:28, 9:15)

W II rundzie kwalifikacji rywalami Michała Bryla i Kacpra Kujawiaka byli rozstawieni w turnieju z numerem 9 siatkarze z Izraela, Sean Faiga i Ariel Hilman. Biało-czerwoni bez większych problemów zdołali pokonać przeciwników, triumfując bez starty seta. Zdominowali oni zwłaszcza pierwszą odsłonę pojedynku, którą wygrali z aż pięciopunktową przewagą (21:16). W drugiej partii prowadzenie duetu Bryl/Kujawiak nie było już aż tak wyraźne. Ostatecznie pokonali oni izraelski duet Faiga/Hilman 21:19 i po blisko czterdziestu minutach walki cieszyli się z awansu do turnieju głównego katarskiego Grand Slam.

Faiga/Hilman ISR [9] – Bryl/Kujawiak POL [8] 0:2
(16:21, 19:21)