Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Doha Open: Brązowi Polacy, złoci Włosi

Doha Open: Brązowi Polacy, złoci Włosi

fot. FIVB

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor nie dali rady pokonać w półfinale turnieju Doha Open włoskiej pary Ranghieri/Carambula. Polakom teoretycznie pozostawał mecz o brązowy medal, w którym powinni zagrać z niemiecką parą  Böckermann/Flüggen. Ostatecznie jednak spotkanie się nie odbędzie, bowiem z powodu kontuzji Larsa  Flüggena Niemcy poddali już mecz półfinałowy. Okazało się także, że niemiecka para z tego powodu nie jest w stanie przystąpić także do meczu o brązowy medal. Krążek przypadł zatem parze z Polski.

W pierwszym meczu półfinałowym w Doha Open Alexander Huber i Robin Seidl, którzy wcześniej wyeliminowali polską parę Bryl/Kujawiak, grali z Niemcami Markusem Böckermannem i Larsem Flüggenem. W pierwszej partii Austriacy mieli cały czas kilkupunktową przewagę, pierwszą piłkę setową przy stanie 20:17 para niemiecka jeszcze obroniła, ale po chwili zepsuty serwis dał wygraną Austriakom. Drugi set lepiej rozpoczęli Böckermann i Flüggen, którzy prowadzili już 6:3, jednak rywale odrobili straty i Niemcy na przerwie technicznej mieli już tylko jeden punkt przewagi. Przy stanie 17:16 dla rywali para niemiecka poprosiła o przerwę, po której okazało się, że Lars Flüggen nie jest w stanie kontynuować gry. Niemcy poddali się i w ten sposób austriaccy siatkarze awansowali do finału.Bartosz Łosiak i Piotr Kantor półfinałowe spotkanie z Alexem Ranghierim i Adrianem Carambulą rozpoczęli od prowadzenia 4:2. Włosi dość szybko odrobili straty i tuż przed przerwą techniczną wyszli na jednopunktowe prowadzenie (11:10). Nasi siatkarze szybko wzięli się do roboty i odskoczyli rywalom (15:13), ale znów stracili przewagę (16:16). W końcówce Polacy mieli dwie piłki setowe, a po błędzie jednego z naszych siatkarzy to Włosi wyszli na prowadzenie 22:21. Polacy poprosili o przerwę, a w kolejnej akcji sędziowie odgwizdali rywalom nieczyste odbicie. W końcu jednak po zaciętej i wyrównanej walce swój atak skończył Ranghieri, a po chwili Bartosz Łosiak zaatakował w siatkę i Włosi wygrali 27:25.

Drugiego seta rywale biało-czerwonych rozpoczęli od prowadzenia 2:0. Polacy szybko wyrównali, ale błędy w ataku i dobra gra włoskich siatkarzy spowodowały, że szybko wyszli oni na pięciopunktowe prowadzenie (10:5). Dzięki skutecznym atakom Piotra Kantora nasi siatkarze odrobili część strat i na przerwie technicznej przegrywali już tylko 9:12. Włosi jednak nie odpuszczali, na siatce szalał niesamowity Alex Ranghieri, a Polacy zbyt często się mylili (10:16). W końcówce nasi reprezentanci sprawiali już wrażenie bezradnych i zmęczonych, przegrali wysoko do 14 i całe spotkanie 0:2. W finale zagrają więc Włosi, a Polacy jeszcze dziś wieczorem powinni zagrać o brązowe medale, o ile zdrowie Larsa Flüggena na to pozwoli.

Ostatecznie Niemiec nie mógł kontynuować gry w turnieju i to oznaczało, iż pomimo porażki Polski duet stanie na podium. To trzeci medal młodej polskiej pary w tym sezonie. W lutym na inaugurację tegorocznego sezonu Kantor i Łosiak zdobyli brązowy medal w Kish Island Open, a w marcu okazali się najlepsi w turnieju Grand Slam w Rio de Janeiro, odnosząc historyczny sukces.

W finale spotkały się pary, które można śmiało nazwać pogromcami biało-czerwonych. Austriacy Alexander Huber i Robin Seidl w 1/4 finału wyeliminowali Bryla i Kujawiaka, jednak nie dokończyli z uwagi na kontuzję rywali meczu półfinałowego, zaś Alex RanghieriAdrian Carambula pokonali Kantora i Łosiaka. Mecz o złoto trwał dwa sety, ale było to widowisko niesamowicie zacięte. W pierwszym secie włoskiej parze udało się wypracować kilkupunktową przewagę, którą dowieźli już do końca. W drugiej losy seta ważyły się do samego końca, ale Włosi zachowali więcej zimnej krwi i po blisko 40 minutach mogli cieszyć się z drugiego złotego medalu, ostatnio triumfowali w październiku w Antalya Open. Dla Austriaków był to pierwszy finał w karierze.

półfinały:
Huber/Seidl AUT [21] – Böckermann/Flüggen GER [10] 2:0
injury team B
Łosiak/Kantor POL [6] – Ranghieri/Carambula ITA [7] 0:2
(25:27, 14:21)

mecz o 3. miejsce:
Böckermann/Flüggen GER – [10] Łosiak/Kantor POL [6] injury team A

finał:
Huber/Seidl AUT [21] – Ranghieri/Carambula ITA [7] 0:2
(17:21, 19:21)

Mecz półfinałowy Polaków:

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved