Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Dodatkowy smaczek rywalizacji Sir Safety Perugia z Zenitem

Dodatkowy smaczek rywalizacji Sir Safety Perugia z Zenitem

fot. Katarzyna Antczak

Prezes siatkarskiej Perugii, Gino Sirci, przed tym sezonem zadziwił wszystkich, ściągając do klubu Wilfredo Leona. – Grając w Zenicie Kazań, Leon dwa razy sprawił, że Perugia nie wygrała Ligi Mistrzów. Musiałem go mieć. Wydawało nam się, że zgodzi się na niższą ofertę niż miał w Rosji, ale musieliśmy zaoferować mu tyle samo. Powiedział nam, że nie da się inaczej. Płacimy mu bardzo wiele, ale nie żałujemy, bo on jeden to 1/3 siły naszej drużyny – tłumaczy Gino Sirci.

Dziś w półfinale Ligi Mistrzów, o którym mówi się, że to przedwczesny finał, Perugia zagra właśnie z Zenitem, którego gwiazdą jest genialny i kontrowersyjny Francuz Earvin N’Gapeth. Sirci często powtarza, że ściąga do swojego zespołu tylko zawodników z właściwą osobowością, jednak okazuje się, że dwa razy pragnął pozyskać znanego z wielu skandali N’Gapetha.– On lubi się napić, to prawda, ale jest też wiecznie uśmiechnięty i ma odpowiedni charakter do siatkówki. To jeden z najlepszych zawodników świata. Dwa razy wykładałem wielkie pieniądze, by go ściągnąć. Earvin od razu szedł do pani prezes Modeny i dlatego ona do dzisiaj jest na mnie wściekła – opowiada Gino Sirci.

Na łamach gazety „Fakt” N’Gapeth powiedział, że Leon nie powinien móc reprezentować Polski. Dlatego Kubańczyk, który w sierpniu zacznie występować w naszej kadrze, będzie dziś szczególnie zmotywowany, by wygrać, a przy okazji upokorzyć N’Gapetha. Francuz jest na to gotowy. – To dla mnie wyjątkowe spotkanie, bo nigdy w karierze nie grałem przeciwko Leonowi. Nie prezentuję się jeszcze w tym sezonie tak, jakbym chciał, ale czas to zmienić. Jesteśmy Zenitem Kazań. Nie możemy przegrać – mówi N’Gapeth.

źródło: Fakt

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved