Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Dodatkowe 15 milionów złotych wsparcia dla polskiej siatkówki

Dodatkowe 15 milionów złotych wsparcia dla polskiej siatkówki

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

W czwartek 18 października w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się konferencja prasowa szefa KPRM Michała Dworczyka oraz Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki. W wydarzeniu wzięli również udział m.in. wiceprezesi PZPS-u: Jacek Sęk i Ryszard Czarnecki, przedstawiciele PZPS-u, sztab szkoleniowy oraz aktualni mistrzowie świata: Bartosz Kwolek, Grzegorz Łomacz, Artur Szalpuk i Damian Wojtaszek. Podczas spotkania poinformowano o dodatkowym wsparciu, jakie otrzyma Polski Związek Piłki Siatkowej.

– Pan premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przyznaniu dodatkowych 15 mln zł dla Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Część tej kwoty zostanie przeznaczona na nagrody dla zawodników, sztabów, a część na szeroko pojęty rozwój siatkówki – powiedział podczas konferencji szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk.Przyznane dziś dodatkowe środki finansowe mają służyć dalszemu rozwojowi siatkówki – kobiecej i męskiej. Warto przypomnieć, że Ministerstwo Sportu i Turystyki, na zadania realizowane przez PZPS w roku 2018, już wcześniej przeznaczyło najwyższe dofinansowanie spośród wszystkich sportów zespołowych – w wysokości blisko 26 mln zł. – Jestem przekonany, że ta dodatkowa kwota, przyznana decyzją pana premiera, pozwoli realizować kolejne ważne cele – podsumował minister Witold Bańka.

W mistrzostwach świata w piłce siatkowej mężczyzn, które odbyły się w dniach 9-30 września 2018 r. w Bułgarii oraz we Włoszech Polska obroniła złoty medal mistrzostw świata z 2014 roku i podobnie jak przed czterema laty pokonała w finale Brazylię. Warto podkreślić również olbrzymi sukces reprezentacji Polski mężczyzn U-21 oraz kobiet U-19. Reprezentanci i reprezentantki Polski znaleźli się w gronie najlepszych zawodników turnieju podczas mistrzostw świata U-21 i Europy U-19 (2017, 2018). Nasi młodzi siatkarze znajdują się już na absolutnie światowym poziomie, a mistrzów świata U-21 z 2017 roku już teraz możemy oglądać w kadrze seniorów.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved