Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Dobry weekend biało-czerwonych w Czechach

fot. Kladno Volejbal.cz

Dobre mecze w czeskiej ekstraklasie w miniony weekend rozegrali Marcel Gromadowski i Paweł Pietkiewicz. Również Mateusz Biernat i Damian Sobczak poprowadzili swój zespół do wygranej, a na czele tabeli znajduje się Jihostroj České Budějovice z Pawłem Halabą w składzie. W ekstraklasie siatkarek wygraną odniósł zespół Izabeli Błasiak, Sokol Frydek-Mistek.

Nadal niepokonany w czeskiej ekstraklasie siatkarzy jest VK Jihostroj České Budějovice. Zespół Pawła Halaby nie stracił w dotychczasowych spotkaniach nawet seta, a w 5. kolejce pewnie pokonał na wyjeździe Fatrę Zlin. Polski przyjmujący w tym spotkaniu pojawiał się trzykrotnie na boisku w polu serwisowym i zaliczył jednego asa. Zespół do wygranej poprowadzili Filip Křesťan (17 pkt.) oraz Petr Michálek (15 pkt.). Czwarte zwycięstwo w tym sezonie odniósł zespół Volleyball.cz Kladno, który wygrał 3:1 na wyjeździe z VK Příbram. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył Marcel Gromadowski. Polski atakujący miał 55% skuteczności, zdobywając atakiem 21 punktów. Dołożył do tego jednego asa serwisowego. Cztery punkty mniej od Polaka zdobył przyjmujący Tomáš Hýsky. Zespół z Kladna zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli.Z wygranej w 5. kolejce spotkań cieszyli się również siatkarze VK Ostrava, którzy pokonali we własnej hali 3:1 najsłabszy zespół tabeli, SK Volejbal Ústí nad Labem. Mateusz Biernat i Damian Sobczak rozegrali całe spotkanie w barwach zespołu z Ostravy. Polski rozgrywający zdobył w tym meczu dwa punkty atakiem. Biernat dołożył do tego asa serwisowego i jeden skuteczny blok. Damian Sobczak na pozycji libero zanotował 54% pozytywnego przyjęcia i 43% dokładnego. – Siatkówka to gra błędów, a my dziś popełniliśmy ich mniej niż przeciwnicy. Mecz mi się jednak nie podobał. Nie było w nim zbyt wielu ciekawych wymian, ale oczywiście cieszymy się z trzech punktów – mówił po meczu Mateusz Biernat, pełniący obowiązki kapitana zespołu z Ostravy. Do pierwszej wygranej w tym sezonie poprowadził zespół VK Benátky nad Jizerou Paweł Pietkiewicz. Jego zespół wygrał 3:1 z AERO Odolena Voda i odbił się od dna tabeli, awansując na 10. miejsce. Polski przyjmujący zdobył 20 punktów, z czego 18 atakiem (51% skuteczności), do których dołożył skuteczny blok i asa serwisowego. Pietkiewicz zanotował 80% pozytywnego przyjęcia i 28% dokładnego, ale popełnił w tym elemencie 4 błędy.

W pozostałych meczach 5. kolejki ČEZ Karlovarsko wygrał 3:0 z VolleyTeam ČZU Praha, a Dukla Liberec pokonała w wyjazdowym spotkaniu Volejbal Brno również w trzech setach, rozbijając rywali w pierwszej partii 25:9.

Zobacz również:
Wyniki i tabela czeskiej ekstraklasy siatkarzy

W rozgrywkach czeskiej ekstraklasy siatkarek drugie zwycięstwo w tym sezonie odniósł Sokol Frydek-Mistek. Siatkarki Sokola pokonały 3:1 w wyjazdowym spotkaniu Volebal Přerov i po trzech kolejkach zajmują 6. miejsce w tabeli. Izabela Błasiak pojawiła się na boisku w drugim secie, zastępując Denisę Kavkovą i została już na nim do końca meczu. Polska rozgrywająca popisała się w tym spotkaniu pięcioma asami serwisowymi, do których dołożyła punkt zdobyty kiwką oraz jeden skuteczny blok. Najwięcej punktów dla Sokola zdobyła Markéta Kukůčová (21).

Największe emocje w 3. kolejce spotkań budził jednak mecz niepokonany dotąd zespołów z Prostejova i Ostravy. Agel Prostějov wygrał 3:1 i z kompletem punktów zajmuje pozycję lidera czeskiej ekstraklasy. 21 punktów w tym spotkaniu dla zwycięskiego zespołu zdobyła Helena Horka. Na drugie miejsce w tabeli wskoczyło Královo Pole Brno, które również ma trzy zwycięstwa na swoim koncie, ale jedno po tie-breaku. Siatkarki z Brna pokonały na wyjeździe 3:1 Sokola Šternberk.

W pozostałych meczach czeskiej ekstraklasy siatkarek Dukla Liberec wygrała 3:0 z Olympem Praga, a SK UP Ołomuniec wygrał w trzech setach wyjazdowe spotkanie z Fenixem Brno.

Zobacz również:
Wyniki i tabela czeskiej ekstraklasy siatkarek

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved