Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Dobre występy polskich par w Locarno

Dobre występy polskich par w Locarno

W szwajcarskim Locarno odbył się turniej z cyklu Coop Beachtour, w którym udział wzięły dwie polskie pary – obie z sukcesami. Katarzyna Kociołek i Kinga Kołosińska stanęły na najwyższym stopniu podium po pokonaniu wszystkich rywalek. Michał Bryl i Grzegorz Fijałek również dotarli do finału, w nim jednak ulegli gospodarzom i ostatecznie wyjechali z Locarno ze srebrnymi medalami.

Osiem żeńskich par stanęło na starcie turnieju Coop Beachtur w Locarno, w tym również Katarzyna Kociołek i Kinga Kołosińska. Polki bardzo dobrze rozpoczęły turniej, pokonując w I rundzie (turniej był rozgrywany systemem brazylijskim) szwajcarską parę Böbner/Vergé-Dépré Z. W setach do 10 i 17. Równie dobrze, a może nawet łatwiej poszło biało-czerwonym w II rundzie turnieju. Kołosińska i Kociołek zmierzyły się z inną reprezentującą gospodarzy parą – Caluori/Gerson – i tym razem wygrały do 14 i do 10, awansując tym samym do półfinału.

W niedzielę w meczu o awans do finału Polki zmierzyły się z hiszpańską parą Lobato/Amaranta i jak się okazało był to najtrudniejszy mecz dla nich. Pierwszego seta po walce na przewagi wygrały rywalki, drugiego, również po emocjonującej końcówce, biało-czerwone. W tie-breaku Kołosińska i Kociołek były jednak lepsze, wygrały 15:12 i stanęły przed szansą walki o złote medale. W finale ponownie spotkały się z parą Caluori/Gerson ze Szwajcarii, którą już raz pokonały. Tak samo było i teraz. Polki wygrały do 19 i do 8, stając tym samym na najwyższym stopniu podium.

(19:21, 8:21)

Michał Bryl i Grzegorz Fijałek również od wygranej rozpoczęli turniej, pokonując w I rundzie w dwóch setach szwajcarską parę Hagenbuch/Métral. W II rundzie Polacy również trafili na Szwajcarów. Tym razem duet Gerson/Heidrich okazał się jednak lepszy. Biało-czerwoni wygrali wprawdzie pierwszą partię meczu, jednak Szwajcarzy doprowadzili do remisu, a w tie-breaku pokonali naszych siatkarzy 15:11. Bryl i Fijałek spadli na prawą stronę drabinki, gdzie o awans do półfinału zmierzyli się z Czechami Lenc/Habr. Reprezentanci Polski okazali się o wiele lepsi od swoich przeciwników i po dwóch krótkich setach zameldowali się w czołowej czwórce.

W niedzielnym półfinale Bryl i Fijałek w dwóch setach pokonali reprezentującą gospodarzy parę Beeler/Krattiger. Podobnie jak ich koleżanki stanęli więc przed szansą walki o złote medale, a ich rywalami w finale byli... Gerson/Heidrich, z którymi przegrali dzień wcześniej w II rundzie. Tym razem pierwszego seta wygrali Szwajcarzy, ale biało-czerwoni nie zamierzali się poddawać i po wygranym 22:20 drugim secie doprowadzili do wyrównania. Decydująca partia jednak ponownie padła łupem gospodarzy i ponownie 15:11. Biało-czerwoni stanęli więc na drugim stopniu podium i zdobyli srebrne medale.