Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dobre wieści w sprawie Gavina Schmitta

Dobre wieści w sprawie Gavina Schmitta

fot. archiwum

Kanadyjski atakujący Gavin Schmitt może już za kilka tygodni zadebiutować w barwach Asseco Resovii. Badania, które przeszedł w Polsce, dają nadzieję na jego szybki powrót do zdrowia. – Rokowania są bardzo dobre. Są szanse na całkowite wyleczenie w ciągu kilku tygodni – informuje Bartosz Górski, prezes Asseco Resovii. 

Gavin Schmitt stracił poprzedni sezon, w jego trakcie miał operowane obie nogi, przechodził rehabilitację. Wydawało się, że najgorsze ma już za sobą, wystąpił przecież w kwalifikacjach olimpijskich i w samych igrzyskach w Rio. Okazało się jednak, że grając w Brazylii, nie był w pełni sił. Jedna z nóg nie była do końca zagojona. 30-latek najpierw przeszedł badania w Kanadzie, a później przyleciał do Rzeszowa. Asseco Resovia mogła rozwiązać z nim kontrakt, jednak postanowiła poczekać na wyniki badań i skończenie rehabilitacji gwiazdora światowej siatkówki. Na czas jego leczenia ściągnięto do Rzeszowa jego rodaka, przyjmującego Frederica Wintersa, a na pozycję atakującego przesunięto Francuza Thibaulta Rossarda. Okazuje się, że zaufanie i cierpliwość mogę opłacić się szybciej, niż myślano.Po badaniach Schmitta u jednego z najlepszych specjalistów w Polsce powiało optymizmem. – Rokowania są bardzo dobre. Są szanse na całkowite wyleczenie w ciągu kilku tygodni – informuje Bartosz Górski, prezes Asseco Resovii. To dobra wiadomość, ponieważ początkowo mówiło się o nawet kilkunastu tygodniach. Noga też nie będzie musiała być operowana. – To nas cieszy najbardziej. Wystarczą odpowiednie ćwiczenia i zabiegi i wszystko powinno być dobrze – dodaje Górski.

Kiedy można liczyć na powrót Gavina Schmitta na boisko i debiut w barwach Asseco Resovii? – Gavin bardzo się pali do gry, ale musimy poczekać, musimy mieć pewność, że noga jest całkowicie wyleczona, żeby nie powtórzyła się sytuacja z reprezentacji i igrzysk, że zagrał, a problemy się odnowiły – kończy prezes Górski.

Więcej w serwisie rzeszow.sport.pl

źródło: rzeszow.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved