Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Do autokaru zamiast Żalińskiego wsiadł… Bartosz Kurek

Do autokaru zamiast Żalińskiego wsiadł… Bartosz Kurek

fot. Joanna Skólimowska

Bartosz Kurek w ostatniej chwili dołączony do składu reprezentacji Polski na turniej Ligi Światowej w Kaliningradzie. Zaskakującą zmianę wymusiły przepisy. Ostatecznie na turniej Ligi Światowej nie pojechał Wojciech Żaliński.

Bartosz Kurek miał odpoczywać po morderczym sezonie ligowym i turnieju kwalifikacyjnym w Tokio. Niestety, w ostatniej chwili atakującego reprezentacji Polski Stephane Antiga musiał ściągnąć z urlopu. Do autokaru, który w południe wyjechał ze Spały do Kaliningradu, gdzie w weekend rozegrany zostanie pierwszy turniej tegorocznej Ligi Światowej, ostatecznie nie wsiadł Wojciech Żaliński.Zmiana została wymuszona przez przepisy FIVB nakazujące powołać do składu na każdy turniej World League minimum dziesięciu zawodników z ostatniej imprezy międzynarodowej. W tym przypadku turnieju interkontynentalnego w Tokio.

Antiga planował zabrać do Kaliningradu pięciu nowych zawodników. Mateusz Mika i Fabian Drzyzga leczą kontuzje, a Piotr Gacek nie został na Ligę Światową powołany. Selekcjoner chciał natomiast dać odpocząć Kurkowi i Michałowi Kubiakowi. Francuz do końca czekał na odpowiedź z Lozanny, licząc na to, że światowa federacja przyjmie te argumenty. Niestety, ostatecznie działacze FIVB nie zgodzili się na takie rozwiązanie. – Rozmawialiśmy w tej sprawie telefonicznie i usłyszeliśmy, że w żadnym wypadku nie będzie odstępstwa od przepisu i grożą nam przykre konsekwencje. Po pierwsze musielibyśmy pokryć koszty podróży do Rosji, po drugie stracilibyśmy prawo do części nagród za Ligę Światową. W dużej mierze uderzyłoby to w innych zawodników, bo to oni dostają przecież większość nagród z Ligi Światowej. Dlatego w ostatniej chwili do składu dołączył Bartosz Kurek – tłumaczy kierownik reprezentacji Polski Hubert Tomaszewski, który prowadził rozmowy z FIVB.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved