Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Dmitrij Muserskij znów w reprezentacji?

Dmitrij Muserskij znów w reprezentacji?

fot. archiwum

Środkowy bloku Biełogorie Biełgorod i jeden z najlepszych siatkarzy świata, Rosjanin Dmitrij Muserskij, ma wrócić do drużyny narodowej. Przeciwwskazań nie widzi selekcjoner Sbornej, Władimir Alekno. Sam siatkarz deklaruje, że w sezonie olimpijskim jest gotów pomóc reprezentacji.

Nie sądzę, że zasłużyłem na tak ostrą krytykę – powiedział zawodnik Biełogoria Biełgorod. Muserskij w drużynie się nie znalazł, ale Sborna i tak okazała się w stolicy Niemiec najlepsza i zapewniła sobie grę w Rio. W Kraju Kawy Sborna będzie broniła tytułu mistrzów olimpijskich, który wywalczyła w 2012 roku w Londynie. W pamiętnym finale Rosjanie ograli Brazylię 3:2, choć Canarinhos prowadzili już 2:0. Sukces nie byłby możliwy bez geniuszu trenera Władimira Alekny i brawurowej grze Muserskiego na prawej flance.Trener i zawodnik nadal są mocno związani, Alekno bronił siatkarza po jego zaskakującej decyzji przed kwalifikacjami olimpijskimi. Po rezygnacji z gry w kadrze podczas turnieju w Berlinie (5-10 stycznia 2016) przez media w Rosji przetoczyła się lawina komentarzy. Muserskij został zaatakowany między innymi przez szefa rodzimej federacji siatkówki. – Gdy się dowiedzieliśmy, nie było paniki ani wylewania żalów. Chłopcy pokazali, jaka jest siła drużyny, byliśmy z nim w trudnych chwilach. On sam powiedział mi, że w takim stanie nie pomoże drużynie, że bez niego będzie silniejsza. Ale wszyscy wiemy, jak dobry i ważny jest to zawodnik – przyznał Władimir Alekno, który nie zamierza rezygnować z usług „Giganta z Biełgorodu”.

Sam Dmitrij Muserskij przyznał, że gra dla Sbornej to nie jest dla niego zamknięty temat. – Jeśli dostanę powołanie, oczywiście wrócę do reprezentacji – zadeklarował siatkarz Biełogoria Biełgorod. A sam Alekno, który wkrótce roześle powołania na zgrupowanie przed sezonem olimpijskim, cieszy się, że będzie miał do dyspozycji jednego z najlepszych zawodników na świecie. – Na szczęście w jego życiu jest już wszystko w porządku, więc jest kandydatem do gry w reprezentacji. Mam nadzieję, że w Berlinie zagraliśmy bez Dimy po raz ostatni – zadeklarował selekcjoner Sbornej.

źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved