Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Dmitrij Muserskij nie zagra w Lidze Narodów

Dmitrij Muserskij nie zagra w Lidze Narodów

fot. Klaudia Piwowarczyk

Tegoroczna edycja Ligi Narodów siatkarzy zostanie rozegrana bez udziału kilku wielkich gwiazd światowej siatkówki. Niektórzy z nich opuszczą pierwszą część sezonu z powodu kontuzji. O urazie Bartosza Kurka było wiadomo od jakiegoś czasu. Ostatnio o swej absencji poinformował również reprezentant Rosji Dmitrij Muserskij.

– Drodzy przyjaciele, w tym roku muszę opuścić Ligę Narodów siatkarzy z powodu kontuzji, której nabawiłem się w sierpniu 2014 roku, tydzień przed mistrzostwami świata. Jest to dokładnie przepuklina pachwinowa. Przez długi czas nie powodowało to żadnego dyskomfortu, ale potem dolegliwości rosły, co ograniczało wiele ruchów. Nie jeden rok przyszło cierpieć i mierzyć się z ograniczeniem możliwości wykonywania pewnych elementów bez bólu i ryzyka doznania poważniejszych urazów. To nie mogło trwać wiecznie, więc zdecydowałem się na operację już teraz – napisał Dmitrij Muserskij na swym profilu w jednym z portali społecznościowych.Czy w dalszej części sezonu reprezentacyjnego słynny środkowy zdoła powrócić do gry? – Oczywiście, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, dla szybkiego wyzdrowienia i odzyskania siły. Mam też nadzieję, że będę w kadrze na kwalifikacje do igrzysk olimpijskich, które zostaną rozegrane w sierpniu w Petersburgu – zapewnił słynny siatkarz.

W turnieju kwalifikacyjnym, który zaplanowano na dni 9–11 sierpnia, Rosja będzie rywalizowała z Iranem, Kubą oraz Meksykiem. We wrześniu Sborna, prowadzona w tym sezonie przez Fina Tuomasa Sammelvuo, będzie bronić tytułu mistrza Europy.

 

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved